Sítě do oken, které nechrání jen nás

Zkusili jste se někdy na problematiku „obtížného“ hmyzu podívat i z opačného pohledu? Hmyz vám v domovech sice může znepříjemňovat život, ale je především důležitou součástí našeho ekosystému. Sítě do oken a dveří jsou šetrným řešením, které chrání vás i hmyz. Představujeme také novinku – elegantní zesílené plisé sítě pro balkony a terasy.

Sítě do oken jako nejlepší přítel hmyzu (Zdroj: Climax)

Sítě chrání hmyz

Sítě do oken představují nový způsob, jak chránit prostředí kolem nás a hmyz před vyhubením. Ekologie a životní prostředí byly vždy důležitými oblastmi. Stejně jako je stínicí technika – oproti klimatizaci – zdravou formou ochrany před horkem, tak i sítě do oken mohou přispívat k ochraně prostředí. Díky sítím redukujeme používání insekticidů a jiných chemikálií, což je šetrné nejen k přírodě, ale hlavně vůči lidem, kteří mají sítě ve svých domovech.

S okenními sítěmi se nemusíte omezovat při větrání ve svých domovech, kancelářích a průmyslových budovách. Chráníte sebe a zároveň tím neohrožujete hmyz na životě. Respekt k hmyzu je totiž základním předpokladem pro udržení přírodní rovnováhy.

1-climax_plise_sit_1594197248
Sítě zamezí vniknutí hmyzu do našeho obydlí (Zdroj: Climax)

V roce 2012 vznikla ekologická iniciativa pro ochranu hmyzu „Insect Respect“, která buduje povědomí o důležitosti hmyzu pro život. Nabízí šetrné řešení a prostředky bez insekticidů, které slouží k ochraně před hmyzem. Postupně se k této myšlence ochrany hmyzu a udržení přirozené rovnováhy v našem ekosystému přidávají evropští výrobci z různých odvětví, kterým není lhostejné životní prostředí. 

2-climax_plise_sit_1594197250
Sítě do oken i do dveří zajistí pohodlné větrání (Zdroj: Climax)

Nová dvojitá plisé síť  

Nová plisé síť s dvojitou síťovinou nabízí moderní řešení pro všechny vstupy na terasy a balkony. Umožňuje bezbariérový průchod a snadno se ovládá. Je vyrobena z pevných extrudovaných profilů o tloušťce 22 mm a opatřena magnetem pro tiché dovírání. Zafixovat ji můžete v libovolné poloze. Plisovaná síť se vyrábí s elegantní černou skládanou dvojitou síťovinou, která ještě více ochrání, ale nebrání výhledu ven.

9-climax_plise_sit_1594304650
Na výběr je z několika variant (Zdroj: Climax)

Prohlédněte si široký výběr sítí do oken a dveří, které využijete téměř celoročně. Díky sítím můžete neomezeně větrat, bez rušení spát a malí hmyzí kamarádi vám nebudou překážet ani při vaření v kuchyni. Na výběr jsou sítě pevné, otevíratelné, rolovací, posuvné nebo v provedení plisé. Sítě lze zakoupit k oknům a dveřím samostatně nebo mohou být součástí venkovních rolet.

Publikováno: 15. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima