Parní trouby pro lepší vaření

Úplně nová řada multifunkčních trub MORA s parní funkcí potěší všechny příznivce chutné a zdravé domácí kuchyně. Ikonická značka totiž rozšiřuje svoji nabídku právě o trouby s „parním asistentem“. Tito talentovaní kuchyňští pomocníci zvládnou spoustu úkolů, které jim rádi svěříte, a přitom jsou za dostupné ceny. Takže teď se už může stát domácím šéfkuchařem každý.

Nové multifunkční trouby MORA s parní funkcí pro zdravé vaření (Zdroj: MORA)

Proč pára? Hlavním důvodem je to, že jídlo, které připravujete, bude lépe chutnat a bude mnohem zdravější. Maso zůstane díky přidané páře uvnitř šťavnaté, moučníky a pečivo nadýchané a vláčné, zelenina křupavá. To proto, že pokrm není obklopen „suchým teplem“ jako u konvenční trouby, a navíc se teplo díky páře přenáší do pokrmů rychleji. Jídlo se proto nevysuší. A klasický horký vzduch nebo gril, který tyto trouby samozřejmě také mají, se zase postará o křupavý povrch, který má každý tak rád. Pokrmy připravené pomocí páry budou navíc nutričně hodnotnější – uchovají si všechny cenné vitaminy, minerály a živiny. Budou ale i lépe vypadat. Pára totiž pomůže uchovat přirozenou barvu i strukturu surovin.

Pečení
Pečivo proto bude nadýchané a viditelně objemnější (Zdroj: Depositphotos)

Žádné nevzhledné usazeniny vodního kamene

Už jste někdy zkoušeli péct chleba? Pára je zkrátka nutná. Ale jak si pomoct, když trouba páru nemá? Klasická rada zní: postavte na dno trouby pekáč s vodou, nebo jednoduše vodu nalijte přímo na dno trouby. Voda se sice během pečení odpařuje, ale po dvou či třech pokusech zjistíte, že pohled do vaší trouby už není, co býval – na dně se vytvoří nevzhledná a odolná šedá usazenina, kterou neodstraní ani čištění, a dokonce ani pyrolýza.

Časem se může smaltovaný povrch poškodit a dno trouby začít rezavět. Nové trouby MORA s parní funkcí mají speciální mimořádně odolný smalt SilverMate. Navíc využívají specifický algoritmus pulzního ohřevu, který napomáhá rovnoměrnému uvolňování páry během pečicího procesu. Pečivo proto bude nadýchané a viditelně objemnější, maso bude mít uvnitř plno šťávy, zelenina bude svěží. Připravované pokrmy budou také výrazně lahodnější. A usazeniny, které po pečení zůstanou na dně trouby, snadno setřete hadříkem bez použití chemie, případně čas od času odstraníte pomocí automatického čisticího programu EcoClean nebo pyrolyticky.

Pečení 2
Všechny multifunkční trouby mají unikátní patentovaný klenutý tvar (Zdroj: Depositphotos)

HomeMade tvar trouby

 Musíte plech během pečení „otáčet“, aby nebyl kus koláče světlý a jiný kus spálený? Možná, že je čas troubu vyměnit. Všechny multifunkční trouby MORA mají unikátní patentovaný klenutý tvar, který je inspirovaný tradičními pecemi na dřevo. Tento tvar umožňuje horkému vzduchu volně a rovnoměrně proudit okolo připravovaného jídla. Výsledkem je pokaždé dokonale a stejnoměrně propečený pokrm. Mají také dostatečně velký objem – ten činí 70 l, takže v nich pohodlně upečete i svatomartinskou husu.

Pečení 3
Nové multifunkční trouby zvládnou nejen pečení s pomocí páry i klasické horkovzdušné pečení a grilování (Zdroj: Depositphotos)

Všechny moderní funkce, které jste si přáli

Nové multifunkční trouby zvládnou nejen pečení pomocí páry, klasické horkovzdušné a grilování, ale také řadu dalších postupů. Hravě zvládnou rozmrazování, rychlý předehřev nebo oblíbené pomalé pečení při nízké teplotě. A také pomohou se zavařováním. Dovedou ale péct na několik úrovních zároveň, aniž by došlo k mísení vůní a chutí.

Komfortní obsluha

Chcete zkontrolovat postup pečení, a přitom se vyhnout závanu horkého vzduchu z útrob trouby? Poslouží vám teleskopické výsuvy, díky nimž pokrm vysunete – ale nemusíte jej během pečení úplně vyjmout. Pohodlné je i klasické ovládání knoflíky, nebo u některých modelů i intuitivní ovládání prostřednictvím velkého přehledného displeje s plně dotykovou plochou. Všechny přítomné, včetně vás, potěší plynulé, tlumené dovírání dvířek.

Pečení 4
Pára pomůže uchovat přirozenou barvu i strukturu surovin (Zdroj: Depositphotos)

Tip: Moderní trouba MORA VTPS 547 BX s parní funkcí

 Pokud hledáte tu pravou troubu a opravdu „hodně muziky za rozumné peníze“, pak je pro vás MORA VTPS 547 BX ta pravá. Tato vestavná trouba v elegantním nerezovém provedení s úpravou proti otiskům prstů se pohodlně ovládá pomocí klasických knoflíků.

Patentovaný vnitřní zaoblený tvar trouby, inspirovaný tradiční kamennou pecí, nechává horký vzduch cirkulovat rovnoměrně ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, aby byl výsledek vždy perfektní. Výkonná trouba v energetické třídě A+ s objemem 70 l má řadu programů:  nejen klasické pečení a gril s ventilátorem i bez, ale také horkovzdušné nebo klasické pečení s párou. Má i ECO funkci pro pomalé pečení při nižší teplotě, dále rychlý předehřev a rozmrazování.

MORA_vtps547bx
Pokrmy připravené pomocí páry budou nutričně hodnotnější (Zdroj: MORA)

O čistotu vnitřku trouby se postará pyrolytický program. Praktické je i snadné vyjímání vnitřní skleněné strany dvířek. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickými výsuvy, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby úplně vyjmout. Speciální zasklení čtyřmi skly se dvěma kovovými vrstvami udržuje vnější sklo dveří chladné a bezpečné i pro děti. Příjemné je i tlumené, šetrné zavírání dvířek trouby. Potěší i bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu.

Publikováno: 22. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima