Zabezpečení, aby na vás zloději nepřišli

Počty nahlášených případů vloupání do bytů, chat a domů vzrostly po epidemii koronaviru o čtvrtinu. Vyplývá to z aktuální statistiky kriminality Policie České republiky. V červnu nahlásili majitelé domů, bytů a chat v průměru 93 případů vloupání denně, celkem 2791.

Počet vloupání se po koronaviru zvýšil o čtvrtinu a dále roste. Bezdrátové zabezpečení si zapojíte do hodiny sami (Zdroj: Bedo Ajax)

Jen v tomto měsíci způsobili zloději škodu přes 113 milionů korun. Oproti období trvání nouzového stavu od poloviny března do poloviny dubna narostla o čtvrtinu. Odborníci očekávají, že s uvolněním vládních opatření a s příchodem dovolených bude počet vloupání i nadále stoupat. Potvrzují to i loňská čísla, kdy jen v červenci a srpnu 2019 řešili policisté 7866 případů s celkovou škodou přes 400 milionů korun.

Na zloděje platí bezpečnostní dveře a bezdrátové zabezpečení

S certifikovanými systémy si poradíte sami. Pojišťovny to uznávají!

Podle zkušeností odborníků je největší překážkou pro zloděje kombinace bezpečnostních dveří a bezdrátového zabezpečovacího systému s centrální jednotkou, která je propojena s mobilní aplikací. Kvalitní zabezpečení dnes zvládne obyvatel domu nainstalovat sám a za hodinu může mít celý objekt již střežený. Integrovaná bezdrátová čidla hlídají okna a dveře, hlásí požár nebo vytopení. Centrální jednotka má záložní baterii pro případ odpojení elektřiny a je napojena na mobilní aplikaci přes Ethernet a volitelně i přes SIMkartu. Uživatel má tak optimální kontrolu nad vším, co se u něj v domácnosti děje. Instalaci svépomocí u tohoto systému, který má certifikaci na druhý bezpečnostní stupeň, uznává většina pojišťoven, takže v případě vloupání, vytopení nebo požáru nebudete mít problém s pojistným plněním.  

Instalace cidla pohybu zdroj Bedo Ajax
Instalace čidla pohybu (Zdroj: Bedo Ajax)

Do hlídání domácnosti zapojte své sousedy

Statistiky potvrzují, že doba dovolených je pro zloděje nejlákavějším obdobím k vloupání. Právě v letních měsících dochází oproti celoročnímu průměru k vniknutí do domů, bytů a chalup až o třetinu častěji. S hlídání vaší domácnosti vám po dobu dovolené mohou pomoci vaši sousedé, třeba prostřednictvím nějaké mobilní aplikace. Do té si můžete přidat kontakt na důvěryhodné osoby, například vaše sousedy. Ti mohou na základě alarmu v aplikaci na událost zareagovat, pokud vy nejste doma, a na upozornění neodpovíte. Služba je zároveň napojena na pult centrální ochrany, kde je vám i vašim sousedům k dispozici operátor, který jim poradí, jak situaci ověřit a v případě potřeby kontaktuje složky IZS.

Bezdratovy system je napojeny na mobilni aplikaci zdroj Bedo Ajax
Bezdrátový systém je napojený na mobilní aplikaci (Zdroj: Bedo Ajax)

Publikováno: 23. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima