Jiří Suchý v Muzeu rekordů a kuriozit

Představovat Jiřího Suchého je jako nosit sovy do Athén. Tento všestranný umělec zasvětil svůj život divadlu Semafor, kde je dlouholetým principálem. A přesto, že brzy oslaví své životní jubileum, těší se dobrému zdraví a Muzeum rekordů a kuriozit si pro něho připravilo příjemné překvapení a ocenění.

Jiří Suchý vstoupil v Muzeu rekordů v Pelhřimově do síně slávy (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Jiří Suchý vstoupil v Muzeu rekordů v Pelhřimově do síně slávy

… a do důchodu se nechystá! A to přesto, že mu za 13 měsíců bude 90! Jeho celoživotní činnost jakožto hlavního protagonisty divadla SEMAFOR je obdivuhodná, dokonce u nás nemá obdoby a pan Suchý právem patří do České knihy rekordů. Ale nejen to! Před pár dny byl v Pelhřimově Agenturou Dobrý den uveden do Rekordmanské síně slávy. Na oficiální listině a v České databance rekordů je zapsán takto:

Nejdéle autorem, ředitelem, hercem, zpěvákem, skladatelem, textařem a režisérem vlastního autorského divadla.

Divadlo
Jiří Suchý zasvětil svůj život divadlu Semafor (Zdroj: Depositphotos)

Jiří Suchý, nar. 1. října 1931, je spoluzakladatelem a nepřetržitě již déle než 60 let ústřední osobností divadla SEMAFOR, pro které napsal (nebo je spoluautorem) 125 divadelních děl (104 hudebních komedií a 21 komponovaných písničkových pořadů), z nichž první s názvem Člověk z půdy mělo premiéru 30. října 1959, to zatím poslední (Kdo jinému jámu kopá, toho píseň zpívej) 26. dubna 2019.

Jiří Suchý aktuálně i přes svůj věk hrává 15 představení měsíčně, absolvuje 4 zájezdová představení, v současné době píše 2 hry, 2 knihy a natáčí film o vojně. Taky přežil všechny naše prezidenty – Masarykem počínaje (ano zní to neuvěřitelně, ale on žil už v době, kdy na Hradě pobýval TGM). Obdivuhodný tvůrce se zřejmě nechce vůbec zastavit. Když ho unaví psaní a vymýšlení her, odpočine si u grafiky – u své oblíbené litografie. Mladistvě smýšlejícího muže s téměř devíti křížky na bedrech podle jeho vlastních slov začíná opouštět mládí, v devadesáti očekává příchod středního věku. Klobouk dolů.

Masky
V brzké době se můžeme těšit na Suchého novou divadelní hru (Zdroj: Depositphotos)

Pelhřimov pana Suchého zaujal natolik, že po domluvě s Agenturou Dobrý den se sem chystá i v rámci své dovolené.Publikováno: 6. 8. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima