Co je nového v srpnovém Zahrádkáři?

Srpen obyčejně bereme jako měsíc, kdy se léto láme do podzimu. Všechno ale ještě kvete, a stojí za to se věnovat letničkám v záhonech i truhlících. Doba přeje řízkování druhů, které množíme polodřevitými řízky, dělením trsů, hřížením, potápěním a šlahouny.

Srpnový zahrádkář a Zahrádkářka (Zdroj: Depositphotos)

Srpen na zahradě

Shrnutí všech aktuálních prací pro Vás velmi přehledně připravil Ivan Dvořák v tradičním kalendáriu. To úvodní patří okrasným rostlinám, později cílí i na ovocnou a nakonec zeleninovou zahradu. Inspirujte se!

Trochu letního osvěžení je připraveno v příspěvku paní a pana Kolkových, kde se můžete u nich v zahradě ochladit čistotu nejpovolanější dvojice, zelené a bílé.

Fíkovník i u vás na zahradě? Realita současnosti jdoucí ruku v ruce se změnou klimatu. Více o tom jak sklidit až dvě sklizně v jednom roce, kam vysadit a jak vybrat odrůdu si přečtete v příspěvku Mariána Komžíka. Představíme Vám také novinky mezi slivoněmi „čerstvě“ zapsané do Státní odrůdové knihy ČR, v pomologické diskusi je pak na přetřesu Otava – kříženec odrůd Šampion a Jolana.

Ve vinici se zaměříme na listy. V posledních několika letech révu trápí příznaky fytoplazmového žloutnutí a červenání révy. O téměř bezvýchodnosti situace pojednává Pavel Pavloušek v ochraně rostlin. Naopak nabídku funkčních řešení, jak na choroby a škůdce a ještě přirozenou cestou popisuje Jana Nováková.

Zahradkar_srpen
Časopis Zahrádkář vám připomene, jak na mandelinky nebo co s letničkami (Zdroj: Zahrádkář)

Srpnová Zahrádkářka se věnuje především úrodě rajčat, a pokud nevíte, proč ty z obchodu chutnají tak nějak jinak než ze zahrádky, přečtěte si o jejich dlouhé cestě na pulty v článku na straně VI.

S dětmi si podle Petry Formánkové můžete vyrobit pečený čaj, vyrobit bramborová tiskátka nebo utíkat s dýní jak o život.

Zahradkarka_srpen
Časopis Zahrádkářka se zaměří na zdravou výživu a sklizeň z našich zahrad (Zdroj: Zahrádkář)

Krásné letní dny Vám přeje Zahrádkář.

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2020.

Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na našich nových webových stránkách: www.izahradkar.cz.

Publikováno: 3. 8. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima