Dobroslav Picek, mistr zámečník

Dobroslav Picek vidí ve svém synovi cílevědomého a otevřeného člověka. Zámečníka, který dělá čest nejen svému řemeslu, ale i rodině. Vždy stál po synově boku a jako správný otec předával Michalovi celoživotní znalosti a zkušenosti. Láska ke kovům provázela celý jejich rod. Není proto žádnou záhadou, že se panu Dobroslavovi podařilo vyburcovat ve svém potomkovi zálibu k řemeslu. Zpočátku byl svému synovi obrovskou oporou. S přicházejícím časem však vidí, jak se Michal stal samostatným a zodpovědným podnikatelem, který má jeden celoživotní sen. Vybudovat firmu, jež bude synonymem kvality.

Dobroslav Picek - mistr zámečník a otec, který vždy stál na straně svého syna (Zdroj: Prima DOMA)

Zámečník

Dobroslav Picek byl první osobou, která Michalovi podala pomocnou ruku. Z pozice otce se to zdálo být zcela logickým rozhodnutím. Nechal syna pracovat ve své dílně, seznámil ho s nejrůznějšími nástroji i přístroji a ukázal některé technologie. Postupem času se ukázalo, že tatínek, sám mistr zámečník vedl svého syna správným směrem. Probudil v něm lásku ke kovům, která provází jejich rod již odnepaměti a vyburcoval v něm zálibu k řemeslu.

Nářadí
Kování, brány a branky, veškerá práce s železem - i to je zámečnická dovednost (Zdroj: Depositphotos)

Po úspěšném ukončení zámečnického učiliště nechal svého syna pracovat v rodinné dílně. Byl obrovským pomocníkem v jeho začátcích, kdy Michal, jako mladý vyučený zámečník začal teprve sbírat praxi. Nikdy se ke svému synovi neotočil zády. Další zkušenosti jeho potomek získával ve fabrice. Ve chvíli, kdy pocítil touhu osamostatnit se, stál pan Dobroslav, jako správný otec, opět po Michalově boku.

Zařízení
Pokud potřebujete cnc vysekávání a ohraňování plechů, sváření, obraťte se na zámečníka (Zdroj: Depositphotos)

Pan Picek mluví o Michalovi, jako o cílevědomém a otevřeném člověku, který si velice lehce získává přízeň ostatních lidí. Přátelství a společnost je pro jeho syna velice důležitá. Ve svém potomkovi vidí samostatného otevřeného řemeslníka.

Zpočátku pan Dobroslav pomáhal svému synovi s elektromateriálem na sestavení vybavení a sestavoval mu protokoly k revizi. Tím se snažil Michalovi pomoct, aby se jeho potomek mohl plně věnovat podnikání. V současné době je již spolupráce malá. Michal Picek působí v Praze, na rozdíl od jeho otce, který žije na Moravě.

Broušení
V zámečnické dílně se všechno točí okolo kovoobrábění (Zdroj: Depositphotos)

Pan Dobroslav tvrdí, že řemeslo má zlaté dno. Je si moc dobře vědom toho, že opravdových a schopných řemeslníků je pomálu. Takový člověk by měl již něco umět. Důležité jsou zkušenosti v oboru, které se nezískají pouze teorií či vydáním výučního listu.  Výroba kvalitních produktů je tou pravou vizitkou dobrého řemeslníka. Svou práci by měli provádět s láskou i odhodláním a dokázat, že jejich produkt je skvělý a kvalitní.

Klíče
Výroba klíčů a otevírání zámků je hlavní náplní práce zámečníka (Zdroj: Depositphotos)

Ne vždy souhlasil pan Dobroslav s každým krokem a rozhodnutím svého syna. Ten si však stál tvrdě za svým a dokázal tím tatínkovi, že se opravdu postavil na vlastní nohy. Michal se stal úspěšným podnikatelem, čímž naplňuje celou rodinu. Je úspěšný, spokojený a šťastný. Své štěstí rozdává na všechny strany a tím se jeho otec dočkal největšího uspokojení svého života. Synovu budoucnost vidí velice pozitivně.

Obráběcí stroj
Zámečnická práce zahrnuje i výrobu klíčů (Zdroj: Depositphotos)

Bonusový materiál k 9. dílu: Michal Picek - zámečník

Partner projektu je Skupina ČEZ

Klíče
Hlavním partnerem projektu je Skupina ČEZ (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 24. 8. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima