Zařizujeme novou koupelnu

Zařizujete novou koupelnu a nemůžete se rozhodnout, jak by měla vypadat? Není divu. Vybrat si z nepřeberného množství barev, motivů a velikostí obkladů a dlažeb není jednoduchá záležitost. Máme pět inspirujících rad, které vám rozhodování ulehčí.

Koupelna pětkrát jinak. Vsadíte na klasiku nebo raději experimentujete? (Zdroj: SENESI)

Nová koupela. Ale jak má vypadat?

 1. Nadčasově

Chcete-li mít v koupelně obklad a dlažbu, které budou trendy i za pár let, zvolte nestárnoucí, světlejší barvy. Koupelnu je v tomto případě vhodné ladit do béžových či šedých tónů. Doplnit ji lze třeba zajímavým prvkem ve formě keramického obkladu s motivem mozaiky, která je také v přírodních odstínech. Při použití světlých barev bude navíc i malá koupelna působit větším dojmem.

01_Bondi_S105
Béžové či šedé odstíny koupelně sluší (Zdroj: SENESI)
01_Defile_NVN404_celno_pohled
Kombinujte velké a malé formáty dlažby (Zdroj: SENESI)

2. Ve velkém

Hitem posledních let jsou velkoformátové dlaždice (nad 60 x 60 cm či 20 x 50 cm). Velké dlaždice doporučujeme především do větších koupelen. Design tak lépe vynikne. Ale existují i možnosti, jak je využít i v menších prostorách. Například obdélníky, které položíte na šířku, místnost opticky rozšíří.

01_Fox_sedy_NVD315_celni_pohled
Moderní koupelna - to je černá a bílá (Zdroj: SENESI)
D01 1024 x 600
Vytvořte iluzi otevřeného prostoru (Zdroj: SENESI)

3. Moderně

Chcete koupelnu podle aktuálního trendu? Zvolte moderní minimalistický styl. Ten nejlépe evokují barvy jako šedá, bílá nebo černá, ale také imitace betonu nebo cementové stěrky. S uspořádáním dlaždic v koupelně se dá všemožně čarovat. S tím vám ideálně poradí koupelnoví návrháři. Možná vás překvapí, jaké kombinace vypadají dobře, i když by vás to samotné ani ve snu nenapadlo. Kombinace velkých a malých formátů, rozložení na výšku či šířku i různé barvy. Opticky se tak dají dobře oddělit či zdůraznit různé části koupelny.

02_Bondi_S105_detail
Keramika prostě do koupelny patří (Zdroj: SENESI)
Azzurro
Vzor přírodního materiálu je netradičním, ale vyhledávaným koupelnovým stylem (Zdroj: SENESI)

4. Netradičně

Pokud chcete neobvyklou a originální koupelnu, můžete zvolit netradiční tvary či materiály. Mezi zajímavé trendy patří styl patchwork nebo dlaždice ve tvaru polygonů. Inspirací mohou být také vzory přírodních materiálů jako je kámen, mramor nebo dřevo.

Mito_NVN405_01
Jasné barvy dodají na prostornosti (Zdroj: SENESI)
qk-1601
Vsaďte na skleněné doplňky (Zdroj: SENESI)

5. Barevně

Pokud máte rádi výrazné barvy a chcete je zakomponovat do své nové koupelny, poraďte se s odborníkem. Barvy mohou být skvělým zpestřením koupelny, ale musí se používat s citem, aby byl výsledek pěkný. Většinou radíme zakomponovat výrazné barvy spíše v menším množství, například na jednu stěnu či jako barevný pruh. Vaší fantazii se ale samozřejmě meze nekladou.

happy_cervene-zlute_s122-20181220-161240
Nebojte se ani výrazných barev (Zdroj: SENESI)
Ossola blue3
Imitace mramoru vaši koupenu povýší (Zdroj: SENESI)

Publikováno: 31. 8. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima