Sběratelský veletrh nabídne i prodej sbírek

Veletrh Sběratel nabídne návštěvníkům řadu zajímavostí: unikátní známky, sběratelské „eurobankovky“ včetně vzácných motivů s Karlem Gottem, vzácné vinylové desky a další. Návštěvníci budou mít také možnost si nechat ocenit svoji sbírku mincí či autogramů. Jedná se o největší sběratelskou akci v Evropě po více než šesti měsících, které se zúčastní 200 vystavovatelů z celého světa.

Praha se stane Mekkou sběratelů. V Letňanech proběhne kromě prodeje i oceňování sbírek (Zdroj: Depositphotos)

Oceňování sbírek zdarma

Kromě toho, že si budou moci návštěvníci výstaviště PVA EXPO Praha rozšířit svoji sbírku a zakoupit některý ze sběratelských předmětů, budou mít šanci využít na místě služby nezávislých znalců. Přinést si tak mohou například svoji sbírku známek, drahých kamenů, mincí, ale také méně obvyklých předmětů, jakými jsou telefonní karty, hračky či mušle. „Řada lidí ani netuší, jak vzácné jsou jejich sběratelské předměty. U nás na veletrhu to mohou snadno zjistit. Zcela zdarma jim jejich sbírky ocení nezávislí experti. Podařilo se nám takto objevit například prvorepublikový zlatý dukát, který jeden návštěvník zdědil spolu s dalšími věcmi po vzdáleném strýci. V následné aukci jej prodal za několik set tisíc korun,“ říká Jindřich Jirásek, ředitel veletrhu Sběratel, který proběhne 11. a 12. září.

razitko-albatros
Sběratelé budou moci doplnit své sbírky (Zdroj: PVA Expo Praha)

Bankovka s Gottem znovu na scéně

Součástí veletrhu Sběratel bude také křest hned několika unikátních známek. Česká pošta představí například přítiskové známky s námětem dle původního návrhu Alfonse Muchy. Kromě známek si návštěvníci budou moci zakoupit také sběratelské bankovky se Škodou 1201 z roku 1955, pamětní eurosuvenýr k 200. výročí spisovatelky Boženy Němcové nebo sběratelskou „eurobankovku“ s portrétem Karla Gotta. O tu byl v loňském roce enormní zájem. Vyprodala se během čtyř hodin, a i když její původní cena byla 50 korun, dnes se prodává na portálu Aukro.cz až za 15 tisíc korun.

euro-souvenir-bozena-nemcova-a-hr-644x376
Ke koupi bude i eurosuvenýr s portrétem Boženy Němcové (Zdroj: PVA Expo Praha)

23. ročník v době koronavirové

Mezinárodní veletrh Sběratel, který je největší sběratelskou akcí ve střední a východní Evropě, se v Praze koná pravidelně od roku 1998. Na návštěvníky čeká řada sběratelských kousků, od mincí, známek, medailí, bankovek či drahých kamenů až po gramodesky, pohlednice či minerály. Letošní ročník je už 23., zároveň je poměrně ojedinělý, a to zejména kvůli epidemii koronaviru. Veletrh se bude konat za zpřísněných hygienických podmínek, návštěvníci se tak mohou během akce cítit bezpečně. Ti, kteří si doma zapomenou roušku, si ji mohou zakoupit na místě.

banjo-band
Na veletrhu budou i odborníci z mnoha odvětví (Zdroj: PVA Expo Praha)
letadlo-aero-644x503
Sbírky známek jsou stále na vrcholu žebříčku popularity (Zdroj: PVA Expo Praha)

Publikováno: 30. 8. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima