Nová střecha pro bytový dům

V České republice stojí velké množství jednoduchých rezidenčních budov takzvaných bytových domů nebo lidově bytovek, které působí na první pohled často velmi stroze, nezajímavě. Jako by měly sloužit čistě účelově k přebývání nikoli bydlení. Když se ale na tyto domy podíváte blíže, zjistíte, že zde žijí lidé, kteří rozvíjí své vlastní příběhy a svoji bytovku dokážou posunout výš. Někdy postačí rekonstrukce původní střechy tak, jak se to povedlo na bytovém domě v Písku. Ten nyní září do světa díky nové nízkoprofilové ocelové krytině Ruukki Decorrey Grand.

Nová střecha dokáže proměnit “bytovku” v osobité bydlení (Zdroj: Ruukki)

Nová střecha změní vzhled domu

Každý dům má svoji vlastní historii. Na počátku je záměr, nákres, stavba a pak přichází příběhy psané jeho obyvateli.

Nová střecha dokáže razantně změnit celkový vzhled domu a jeho vnímání obyvateli i kolemjdoucími. V případě rodinných domů to až tak překvapivé není, ale u standardizovaných bytovek čeká zásadní proměnu jen málokdo.

Lze říci, že v okamžiku, kdy vás napadne střechu vyměnit, je to ten pravý signál to skutečně udělat.

Volba správného materiálu a typu konkrétní krytiny je samozřejmě velmi důležitá. Ale zapomenout by se nemělo ani na to, kdo novou střechu nakonec instaluje a jaké k tomu má předpoklady. Vlastnosti produktů společnost Ruukki často konzultuje se samotnými klempíři a zástupci realizačních firem. Ti, kteří si zakládají na skvělém renomé a kvalitě odvedené práci, potřebují mít jistotu v použitém materiálu. Společnost pak těší, že si práci s jejich krytinami pochvalují a za svůj výsledek sklízí příjemná hodnocení.

Na rekonstrukcí střechy se vznáší řada pověr a mýtů. Nejčastější překážkou může být už první předpoklad, že samotná rekonstrukce střechy bude příliš drahá. To se samozřejmě stát může, ale vždy záleží jen na vás, jakou variantu zvolíte. V případě písecké bytovky byla použita elegantní, nízkoprofilová a přitom nákladově výhodná krytina Decorrey Grand.

Čtyři kroky k výběru správné střechy i realizační firmy:

  1. Nechte prohlédnout krytinu i podstřešní konstrukci odborníkem (doporučujeme také vypracování prováděcího projektu)
  2. Zapátrejte nejen u odborníků, ale také ve střešních centrech, kde si můžete jednotlivé materiály prohlédnout na ukázkových stojanech, barvy v katalozích mohou být zavádějící. Určitou představu poskytnou vizualizéry střešních krytin, které lze vyzkoušet např. na www.ruukkistrechy.cz.
  3. Nechte si od zástupce značky doložit certifikáty ke střešní krytině, záruční listy aj.
  4. Vyberte si pro realizaci projektu firmu, která má s daným materiálem (značkou) zkušenosti a může je doložit platným certifikátem.

Publikováno: 8. 9. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima