Muzeu rekordů a kuriozit v Praze

Za 30 let svého působení vytvořilo Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově nespočet výstav, přednášek a ukázalo tisíce nejrůznějších rekordů a kuriozit ze všech možných oblastí. Muzeum se rozhodlo tuto dobu zmapovat a na fotografiích vás o tom přesvědčit na výstavě, kterou uspořádají v Praze.

Výstava 30 let pelhřimovských rekordů ve Valdštejnské zahradě v Praze (Zdroj: Depositphotos)

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově vystavuje v Praze

Věřili byste, že lze vytvořit Karlštejn z chlebového těsta? Víte, že na pelhřimovském náměstí padlo už hodně přes tisíc českých rekordů a že je tam vystavena nejmenší jezdecká socha na světě? Napadlo by vás, že někdo může mít vlasy dlouhé 213 cm nebo knír s rozpětím 123 cm? Tušili jste, že fotbalový turnaj s nejdelší tradicí (v historii české kopané) se každoročně hraje na Vysočině? Uměli byste si představit, jak asi mohl vypadat největší dort, když vážil 1550 kg? Nebo rekordní pralinka, která měla přes tři čtvrtě metráku? A víte, kdo všechno z významných osobností byl uveden do Rekordmanské síně slávy? Pokud alespoň v některých případech odpovídáte slůvkem NE, tak to jste ještě nebyli v Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově nebo na velké retrospektivní výstavě "30 let pelhřimovských rekordů" ve Valdštejnské zahradě v Praze na Malé Straně.

vystava ve Valdstejnske zahrade v Praze Copy
Velká retrospektivní výstava "30 let pelhřimovských rekordů" ve Valdštejnské zahradě v Praze (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Fotografický průřez z let 1990 – 2020 s více než třemi sty fotografiemi, zachycujícími unikátní okamžiky, kdy vznikaly rekordy posléze Agenturou Dobrý den zapsané do České knihy rekordů, vznikl jako připomínka letos nekonaného jubilejního 30. mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.

01 - zm-30 let pelhrimovskych rekordu
Fotografický průřez z let 1990 – 2020 s více než třemi sty fotografiemi vás čeká na výstavě v Praze (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Výstava s podtitulem „přes Pelhřimov do České knihy rekordů“ potrvá v sídle Senátu Parlamentu České republiky do 1. října.

Publikováno: 11. 9. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima