Vzpomínky na Kefírek

V neděli 20. září bude pražské Výstaviště patřit Kefírku. Ochutnávka velkého rodinného festivalu nabídne typické bláznivé atrakce, divadla i koncerty v čele s Kašpárkem v rohlíku na čůrající fontáně.

Kefír se nekonal, ať žije Kefírek! (Zdroj: Brenda Dobrovicsová)

Kefírek se vrací

Osmý ročník Kefíru, největšího bejbypankového rodinného festivalu ve vesmíru, museli organizátoři kvůli koronaviru zrušit. Nyní je však možné zažít alespoň malé déjà vu. V rámci akce s názvem Praha Září se 20. září na pražském Výstavišti odehraje Kefírek. “Všechno je jinak. Máme nový termín, jiné místo, pozměněný název. Náladu a hravost Kefíru se ale budeme snažit zachovat navzdory okolnostem a mnohem menšímu rozsahu akce,” říká Michal Thomes z pořádající organizace Kefír, s. r. o.

Kefírek bude, stejně jako předchozích sedm plnohodnotných ročníků festivalu, namíchaný z koncertů, divadelních vystoupení a jedinečných atrakcí. Vyvrcholí show hudební skupiny Kašpárek v rohlíku přímo na slovutné Křižíkově fontáně, která se tak podle největšího hitu kapely promění ve fontánu čůrající. Pozice předskokana se ujmou Loutky v nemocnici, skupina složená z největších odborníků na pomáhání při uzdravování.

kefirek_plakat
V neděli 20. září bude pražské Výstaviště patřit Kefírku (Zdroj: Kefír)

Druhou hudební scénu bude pohánět takzvaná GEM Tower. Jedenadvacet metrů vysoká věž vypadá jako subtilní vitrážová rozhledna. Přitom ji holandští vědci osadili solárními panely i větrnou turbínou a plánovali ji vyslat na zatěžkávací turné po velkých evropských festivalech. Nakonec se představí právě na Kefírku. “Kefír jsme doteď napájeli z radosti dětí a rodičů. Takže vlastně jen přidáváme další obnovitelné zdroje,” těší se prezident festivalu Kašpárek v rohlíku, který bude jako vždy provádět celou akcí. Divadelní zážitky na Kefírku nabídne mimo jiné Amanitas Fire Theatre, Divadlo 100 opic či U staré herečky. Herečky Simona Babčáková a Anna Polívková budou předčítat z knížek k ležení na postelích s opravdovými nebesy každému, kdo si přes den potřebuje ještě zdřímnout.

A chybět nebudou další blbiny, které se osvědčily na Kefíru, jako obří houpačka, slámový areál, projížďka na trávožérech a na stupátkách popelářského fára, zážitková cesta pošťáka, bejbypankové kadeřnictví nebo dětské autokino, kde malí diváci sledují filmy ze šlapacích autíček a sedaček vymontovaných z Land Roverů. Část atrakcí bude v areálu za Průmyslovým palácem již od pátku 11. září. Akce Praha Září, jejíž je Kefírek součástí, se odehrává od 8. do 28. září na Výstavišti v Holešovicích. Na organizaci se podílí přední pražské festivaly různého zaměření (Letní Letná, Pražské jaro, United Islands of Prague, Metronome Prague, Febiofest, Signal Festival a Designblok), dalších patnáct subjektů spolupracuje na programu.

GEM Tower_stavba-na-Vystavisti
Ochutnávka velkého rodinného festivalu nabídne v rámci akce Praha Září typické bláznivé atrakce, divadla i koncerty v čele s Kašpárkem v rohlíku na čůrající fontáně (Zdroj: Brenda Dobrovicsová)

Pořadatelé v souladu s potřebnými hygienickými požadavky připravili pět oddělených diváckých sektorů, každý pro tisíc lidí. Návštěvníci se mohou zúčastnit po předchozí registraci zdarma, pokud však chtějí mít jistotu, že se do areálu vejdou, vyplatí se koupit akreditaci. Festival Kefír se koná pravidelně poslední prázdninový víkend v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Jde o jedinou akci v Česku, která cílí najednou na celou rodinu a blíží se přitom velkým hudebním festivalům. Na loňský sedmý ročník se sjelo sedm a půl tisíce lidí.

Publikováno: 14. 9. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima