Jak na lepení kamenných obkladů

Určitě to znáte, rádi byste si nechali obložit kuchyňskou linku nebo vestavěný krb ve svém obývacím pokoji. Pak nastává to legendární „ALE“! Musíte si na to pozvat specialistu, ten u vás udělá velký nepořádek, a plus vás to bude stát mnohem více peněz, energie a času. Proto ALFIstyle přichází s jedinečným řešením - samolepicími kamennými obklady. Vše si můžete udělat sami. Jak? Je to opravdu jednoduché.

TIP letošní sezóny - kamenné obklady, které zvládnete aplikovat sami (Zdroj: ALFIstyle)

Aplikace samolepicích kamenných obkladů

Aplikaci zvládne opravdu každý. Nemusíte na to mít speciální nářadí ani přístroje, bohatě vám postačí klasické nůžky na plech či nožík, abyste si pláty mohli uříznout dle toho, jak zrovna potřebujete. Obklady mají takzvanou samolepící technologii, takže po nařezání jen stačí sejmout ochrannou fólii a kamennou dlaždici přitisknout na předem upravený povrch.

lepení obkladu
Aplikace samolepicích kamenných obkladů (Zdroj: ALFIstyle)

Z čeho jsou obklady vyrobené?

3D samolepící kamenné obklady ALFIstick® 3D jsou tvořeny z několika vrstev. První je dýha z přírodního kamene, na výběr máte z několika možností, následuje epoxidová pryskyřice, laminát a poté je už samotná samolepicí fólie, díky které je aplikace opravdu jednoduchá. 

vrstvy kamennného obkladu
Vrstvy samolepicího kamenného obkladů (Zdroj: ALFIstyle)

Kde všude můžete obklady použít?

Obklady jsou z tenké vrstvy z břidlice, kvarcitu, mramoru nebo pískovce. Hodí se tedy jak do předsíně, kuchyně, obývacího pokoje, tak do koupelny. V místech se zvýšenou vlhkostí se doporučuje obklad ještě i impregnovat. Díky velkému teplotnímu rozsahu použití, od -40°C do +120°C tak pro ně najdete využití prakticky všude.

ESP003_bez loga3 upr
Samolepicí obklady se hodí například k obložení kuchyňské linky (Zdroj: ALFIstyle)

Publikováno: 17. 9. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima