Úspěšně proběhl stavební veletrh FOR ARCH

Stavební veletrh FOR ARCH potvrdil status největší oborové události v ČR. Návštěvníci 31. ročníku i letos na výstavišti PVA EXPO PRAHA ve dnech 22. až 26. září nalezli prestižní dodavatele, novinky výrobců, odborné rady nebo zajímavý doprovodný program. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ.

Stavební veletrh FOR ARCH 2020 úspěšně proběhl a představil téměř čtyři stovky vystavovatelů (Zdroj: PVA Expo Praha)

Konání veletrhu FOR ARCH v roce 2020 bylo ovlivněno pandemií viru covid-19. V souvislosti s tím bylo nutné nejen vyhovět zpřísněným předpisům pro konání veřejné akce, ale především ochránit zdraví návštěvníků i vystavovatelů a zároveň všem poskytnout maximální komfort a co nejlepší zážitek z veletrhu. „Pro bezpečnost návštěvníků i vystavovatelů bylo učiněno maximum. Přes tato opatření veletrh nebyl přehlídkou protipandemických opatření, ale především plnohodnotným stavebním veletrhem, na kterém se představilo 375 vystavovatelů na výstavní ploše 22 000 m2. Tuto událost si nenechalo ujít 26 537 lidí,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

FA 2020 zahajeni
Bezpečnostní opatření byla přísná a nekompromisní (Zdroj: PVA Expo Praha)

Špičkové výrobky od osvědčených firem

Také letos se na veletrhu FOR ARCH představili přední výrobci a dodavatelé a o zajímavé novinky proto na výstavišti nebyla nouze. Někteří z vystavovatelů navíc dokázali uzpůsobit nabídku současné situaci v zemi a jejím potřebám. „Jsme výrobci a umíme pracovat s řadou technologií. Pro stavební sektor vyrábíme třeba pergoly nebo fontány a v reakci na současnou situaci jsme vyvinuli dezinfekční bránu. Ta vyrábí mlhu z ředěného dezinfekčního roztoku a při průchodu během čtyř vteřin člověka bezpečně dezinfikuje na oblečení i na rukou,“ řekl Pavel Šulc ze společnosti 3VKovo.

FA 2020 zahajeni 3
Pozornosti se těšil i praktický seminář pro domácnosti (Zdroj: PVA Expo Praha)

Během letošního ročníku nechybělo ani udílení cen GRAND PRIX pro nejzajímavější exponáty a TOP EXPO pro nejpoutavější expozice. Odborná porota ohodnotila jako nejzajímavější tyto produkty a firmy: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. za překlad HELUZ FAMILY 3in1 nosný, Baumit, spol. s r.o. za produkt Baumit IonitColor a BERNDORF BÄDERBAU s.r.o. za nerezový bazén s integrovaným schovaným přelivným žlábkem. Při udílení cen TOP EXPO uspěly firmy ROVEX ENGINEERING s.r.o., 2VV s.r.o., HDL Automation s.r.o. a BAUMIT, spol. s r.o.

FA 2020 zahajeni 2
Během letošního ročníku nechybělo ani udílení cen GRAND PRIX pro nejzajímavější exponáty (Zdroj: PVA Expo Praha)

Program pro odborníky i veřejnost

Moderním technologiím a chytrému stavebnictví byla v pátek 25. září zasvěcena mimořádná jednodenní výstava FOR CITY: Inovace pro města, obce a regiony a s ní související konference SMART CITY FOR ARCH, která přivítala několik desítek odborníků z měst, městských služeb a univerzit. V přednáškách byly představeny příklady dobré praxe i poslední vývoj v oblasti chytré infrastruktury nebo rozvoji sítě pro nabíjení elektromobilů.

FA 2020 4
Moderním technologiím a chytrému stavebnictví byla zasvěcena mimořádná jednodenní výstava FOR CITY (Zdroj: PVA Expo Praha)

Nechyběla tradiční konference Požární bezpečnost staveb portálu TZB-info. Tento rok se zaměřila například na větrání chráněných únikových cest nebo na nový zákon o požární ochraně. Po skončení svých přednášek řečníci odpovídali na mnoho dotazů a diváci se aktivně zapojovali do diskuzí. Pozornosti se těšil i praktický seminář pro domácnosti zvaný Zabezpečte se – bezpečný domov – trendy a možnosti pro moderní zabezpečení bytů a rodinných domů, který pořádalo Ministerstvo vnitra ČR, Policie ČR a CMZS ČR.

FA 2020 3
Nechyběla tradiční konference Požární bezpečnost staveb (Zdroj: PVA Expo Praha)

Řemesla a poradenství

I když si zákazník na veletrhu najde skvělé řešení od renomované firmy, pro perfektní výsledek bude potřebovat ještě zkušeného řemeslníka. Proto se veletrhu FOR ARCH zúčastnili řemeslníci z prověřených škol a cechů. Zájmu se těšily ukázky instalatérského a topenářského řemesla na stánku Cechu topenářů a instalatérů ČR. A pokud návštěvník potřeboval poradit v jiných oborech, našel na veletrhu poradenská centra napříč stavebními disciplínami od osvětlení přes zabezpečení až po dřevostavby, čerpání dotací nebo sauny.

I za nelehkých okolností měli návštěvníci i vystavovatelé k dispozici standardní servis, zázemí a reprezentativní prostory. Navíc i přes zpřísněná bezpečnostní opatření byl zájem návštěvníků velký a veletrh i související program mohl důstojně proběhnout. Letošní ročník byl významný také mimořádným souběhem, kdy se konal spolu s veletrhem pro zahrady FOR GARDEN. Tím došlo ke společné prezentaci zahradní a stavební architektury.

FA 2020 2
Také letos se na veletrhu FOR ARCH představili přední výrobci a dodavatelé (Zdroj: PVA Expo Praha)

ČEZ – úsporná energetická řešení pro jakoukoliv domácnost

Ušetřete platby za elektřinu na desítky let dopředu pomocí vlastní střešní solární elektrárny. Jejich ceny postupně zlevňují a fotovoltaiky s bateriemi se stávají běžnou součástí domácností. Na stánku ČEZ se můžete s experty poradit o tom, zda je nebo není fotovoltaika vhodná i pro váš dům. Anebo zjistit, jak na ni získat dotaci až 170 000 korun.

Publikováno: 20. 10. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima