Fachmani vyměňují okna

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani_3.dil (Zdroj: Prima DOMA)

Fachmani řeší výměnu oken

Sledujte v úterý 13. října ve 22.50 na Primě

V rámci rekonstrukce se Fachmani rozhodli i pro výměnu oken. V tomto díle je tak čeká jejich zaměření, a především výběr nového typu. Podívají se tedy na to, co by měla okna splňovat, jak dokážou odhlučnit okolí i zda jsou lepší ta z plastu, nebo ze dřeva. Při výběru byste si stejně jako oni měli dát pozor na tloušťku profilu, uzavřenou výztuhu, která zabrání kroucení a pnutí uvnitř oken. Dále na kování, zamykací body a celistvost těsnění.

Protože jak koupě domu, tak rekonstrukce je samozřejmě finančně náročná, investor bude muset vyřešit, čím opravy zaplatí, když většinu ušetřených peněz vydal za dům. S poradkyní se proto vrhne na přípravu hypotečního úvěru s použitím 20 % vlastních zdrojů, který bude splácet následujících třicet let.

Fachmani_3.dil (2)
Pepa a Karel se tentokrát zaměřili na okna (Zdroj: Prima DOMA)

Při dalším postupu stavby si Fachmani opět ověří výhody online stavebního deníku, který nejen šetří čas, ale především zpřehledňuje celý postup stavby a shromažďuje veškeré informace o ní, včetně požadavků investora, na jednom místě.

Konečně také dojde na demontáž střechy, sundání původní šindelové krytiny i papírové lepenky. Pak je třeba vyřešit novou nadkrokevní izolaci. Nakoupit se musí vhodný zateplovací materiál a pyrodesky s drážkou, které umožní difuzně otevřenou skladbu. Ta ve složení palubky – parobrzda – nadkrokevní izolace – střešní folie propouští vlhkost z interiéru, a pomáhá tak v jeho odvětrávání, aniž by ven unikalo teplo.

Fachmani_3.dil (3)
Výměnu oken za nová budete sledovat krok za krokem (Zdroj: Prima DOMA)

Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku, kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc, prozradí nový pořad z rodiny Prima DOMA Fachmani se zkušeným kutilem Pepou Libickým, kterému bude asistovat oblíbený komik Karel Hynek. Odborným garantem projektu je Josef Beneš.

Publikováno: 12. 10. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima