Fachmani a zahradní architektka

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, Fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani_4. dil (Zdroj: Prima DOMA)

Ani našim Fachmanům se nevyhnou problémy na stavbě. Proto se hned na začátku tohoto dílu budou muset vyrovnat s tím, že firma místo vrby omylem pokácela smrk. Aby na zahradě nedošlo k dalším nechtěným problémům, pozvou si pro jistotu zahradní architektku. Ta zhodnotí současný stav zahrady a dřevin na ní a pustí se do nadčasového návrhu, kterým zkrášlí i okolí bazénu a zamaskuje nyní nehezkou studnu. A než bude nová zahrada hotová, Fachmani se do úpravy starých keřů pustí sami.

Architektka
Zahradní architektka zhodnotí stav zahrady a dřevin na ní a pustí se do nadčasového návrhu (Zdroj: Prima DOMA)

Na stavbě také proběhne první kontrolní den, při kterém se investor Karel seznámí se stavitelem Josefem Benešem. Spolu se musí dohodnout na barvě nátěru palubek nebo obložení trámů, aby v interiéru vynikly. Dřevěné obložky dostanou i ocelové nosníky, a budou tak ladit právě s trámy.

Online stavební deník představí další svoji chytrou funkci – převod řeči na text, díky které se zrychluje zadávání požadavků dělníků.

Fachmani
Pepa a stavitel Josef Beneš (Zdroj: Prima DOMA)

Jak už víte, na domě je momentálně sundaná střecha. Stavební firma se pustí do instalace palubek, které budou podkladem pro novou střechu. Pozor, důležité je u palubek si předem natřít pero, kterým do sebe zapadají. Po nějaké době totiž palubky seschnou, a mohl by tak být vidět nenatřený kus. Ještě před instalací palubek firma zarovná krokve, které jsou z původní stavby každá jinak dlouhá. Na nové palubky se položí parobrzda, která zabraňuje tvorbě plísně a kondenzované vody ve střešní skladbě.

Publikováno: 20. 10. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima