Odklad salonu dřevostaveb na příští rok

Setkání profesionálů oboru i nadšenců do moderní dřevěné architektury se už podruhé odkládá, tentokrát na jaro 2021. Po původním březnovém termínu jsou organizátoři nuceni odložit kvůli pandemii koronaviru i říjnový Salon dřevostaveb. Aktuálně se hledá prostor pro venkovní instalaci výstavy, aby architekti, firmy i zájemci o dřevostavby nepřišli o letošní ročník úplně. Dále organizátoři Salonu řeší převedení doprovodného programu na online platformu E-Salon. V říjnu proběhne přednáška renomovaného německého architekta Felixe Waechtera. Na téma veřejných dřevostaveb promluví ve středu 21. října a živý přenos bude přenášet CAMP od 19:00.

Salon dřevostaveb se podruhé odkládá, nový ročník proběhne v roce 2021 (Zdroj: CAMP)

Pro úspěšné konání Salonu jsme udělali maximum, ale současné nařízení nám nedovoluje část, která měla proběhnout ve VNITROBLOCKu, uspořádat. V tuto chvíli směrujeme vše k novému termínu v dubnu 2021, ale záleží to na vývoji situace. Nastalá situace je pro nás zároveň obrovskou motivací najít nové cesty, jak prezentovat obor moderních dřevostaveb a poselství Salonu novými způsoby. Pracujeme tak mimo jiné na tom, aby z letošního jedinečného a nabitého programu proběhla alespoň část online. Zároveň hledáme prostor pro outdoorovou variantu výstavy těch nejlepších dřevostaveb Česka a Slovenska za poslední roky, která se měla uskutečnit právě ve VNITROBLOCKu,“ vysvětluje současnou situaci zakladatel Salonu dřevostaveb, architekt Pavel Horák.

 

V původním termínu proběhne přednáška renomovaného německého architekta Felixe Waechtera. Architekt, který je autorem oceňovaných moderních dřevostaveb pro města a jejich veřejné účely a mezi jeho poslední realizace patří budova Akademie pro mezinárodní spolupráci v německém Bonnu, promluví o veřejných dřevostavbách ve středu 21. října v 19:00, živý přenos bude streamovat CAMP.

 

Salon dřevostaveb spojuje nejen architekty, ale i všechny související profese a desítky firem a dodavatelů. A také příznivce udržitelné architektury a zájemce o kvalitní bydlení ze dřeva. Současně je cílem Salonu ukázat přednosti a perspektivu dřevostaveb v oblasti veřejných, komerčních a vícepodlažních budov, protože právě ty jsou v České republice stále výjimkou. Argumentů pro dřevostaveb představuje akce hned několik: udržitelnost, šetrnost k životnímu prostředí, využívání obnovitelné suroviny, rychlost výstavby a zdravé vnitřní prostředí.

 

To nejlepší z nových dřevostaveb v Česku a na Slovensku shrnuje tradičně ročenka, kterou Salon pravidelně vydává. Ročenka dřevostaveb 2019 dokumentuje všechny stavby, které měly být představené na letošním Salonu na výstavě ve VNITROBLOCKu. Jubilejní 15. vydání je navíc doplněné o texty shrnující vývoj moderní dřevěné architektury v okolních evropských zemích. Pro každého, kdo chce mít o dřevostavbách přehled, bude k sehnání na oficiálních stránkách Salonu.

 

Živý přenos přednášky Felixe Waechtera proběhne 21. října od 19:00. Sledovat ho může každý zde:  https://www.campuj.online/akce/urban-talks-felix-waechter-online

Atelier Haumer_kancelar lesni skolky_Viden
Vývoj moderní dřevěné architektury v okolních evropských zemích (Zdroj: CAMP)
Atelier Josep_58 Sekunden
To nejlepší z nových dřevostaveb v Česku a na Slovensku shrnuje tradičně ročenka (Zdroj: CAMP)
Mjolk_Dum_za_zdi_foto_BoysPlayNice_4
Salon dřevostaveb spojuje nejen architekty, ale i všechny související profese (Zdroj: CAMP)
Office110 architekti_Lodenice_Karloveske rameno
Současně je cílem Salonu ukázat přednosti a perspektivu (Zdroj: CAMP)
Prodesi Domesi_skolka_Vsetaty
V původním termínu proběhne přednáška renomovaného německého architekta Felixe Waechtera (Zdroj: CAMP)

Publikováno: 20. 10. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima