Fachmany navštívil interiérový architekt

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, Fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani_6. dil (Zdroj: Online stavební deník)

Stavbou už prošlo množství lidí – od expertů na střechu a okna po zahradní architektku. Teď je proto potřeba, aby celému domu dal někdo jednotný ráz. Na řadu proto přichází interiérový architekt, který pomůže s materiálovým a barevným ucelením interiéru. Po prohlídce domu připraví investoru Karlovi vizualizace jednotlivých pokojů a po jejich odsouhlasení i realizační plány.

Fachmani_6. dil (1)
Práce na střeše (Zdroj: Prima DOMA)

V rámci návrhů vznikl nový vstup do obývacího pokoje. Stavitel Josef Beneš vysvětlí, že tento vstup je v nosné stěně, a proto do něj bylo třeba umístit nové překlady.

Zazdívání pozednice byla poslední část, kterou se dokončila nová střecha. Po zazdění a omítnutí se na fasádu nalepila ještě parobrzda, která sem úmyslně přepadala ze střechy, a přitlačila se krycí lištou.

Fachmani_6. dil (1)
Práce na střeše (Zdroj: Prima DOMA)

Střecha už je položená, takže se Fachmani pustí do bourání pergoly, než se bude stavět nová a větší. Jenže protože je stavba předaná firmě, stavitel Josef Beneš jim rychle vezme vítr z plachet – za stavbu zodpovídá on, tudíž i za bezpečnost na ní. A s tou si Pepa s Karlem hlavu zrovna nelámali. Do bourání se tak nakonec pustí stavební firma. Nejprve odstraní plastovou stříšku a poté odshora postupně odřezávají dřevěnou konstrukci. U toho dávají dobrý pozor i na zakotvení pergoly v terase, které je třeba též beze zbytku odstranit, ale terasu u toho poškodit co nejméně.

Fachmani_6. dil (3)
Bourání terasy (Zdroj: Prima DOMA)
Fachmani_6. dil (2)
Vyzděná příčka a překlad (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 2. 11. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima