Dlouhodobá ochrana povrchů v domácnosti

Úklid je zdánlivě nekonečný proces, který nepatří mezi oblíbené činnosti. Některé povrchy v domácnosti navíc není snadné udržet v čistotě a nebo je ochránit před poškozením. Pomoci nám může moderní nanokosmetika.

Jak zajistit dlouhodobou ochranu různých povrchů v domácnosti (Zdroj: PIKATEC)

Jak na ochranu povrchů v domácnosti jsme se zeptali odborníků ze společnosti PIKATEC

Čím se zabývá vaše společnost?

Společnost PIKATEC se zabývá dlouhodobou ochranou povrchů v domácnosti.

Co vaše produkty s nanotechnologií ochrání a proč?

Chráníme všechny materiály, od dřeva, nerezu, keramiky, lakovaných povrchů, až po sklo. Chráníme je proto, aby se do nich nedostávaly nečistoty a nevznikaly tak neodstranitelné fleky, anebo aby různé chemikálie povrch nepoškozovaly. Navíc naše ochranné vrstvy jsou velmi tvrdé, tudíž chrání materiály před mechanickým poškozením.

180231010088 Sada kuchyne_010
Nanesením nanokosmetiky vytvoříme film, který chrání ošetřené plochy před špínou, bakteriemi i poškozením (Zdroj: PIKATEC)

Jaké máme doma chemikálie, které by nám mohly povrch poškodit?

Jsou to činitelé přírodního původu. Kdo má mramorovou kuchyňskou desku či podlahu a kápne na ni omylem citron, nebo ocet, vznikne mu na ní neodstranitelný flek. Lógr z kávy, či červené víno, nebo i sirup se do povrchů například dřeva „zažere“ a nelze jej odstranit. Vodní kámen ze skla nelze po určité době odstranit, a to už jsme u oken či sprchového koutu. Je to nespočet potravin a prostředků, které již z povrchů nelze odstranit.

Takže čistícími prostředky nelze všechny fleky vyčistit?

Čistícími prostředky vyčistíte pouze to, co není poškozeno, nebo se do povrchu nevsáklo. Lidově se tomu říká, dostanete to z nejhoršího. A jestli chcete mít například domácnost trochu v kondici, tak musíte uklízet opravdu často. Anebo rezignovat na stav, kterému se říká patina času.

180231010088 Sada kuchyne_010
Některé moderní materiály v kuchyni lze nevhodným čištěním poškodit (Zdroj: PIKATEC)

Na jakém principu funguje vaše ochrana?

Principem je velmi tenká, pružná a houževnatá vrstva, která povrch nejen vyhladí a trvale odpuzuje vodu, prachové částice a ostatní nečistoty, ale také nepropouští do struktury materiálu žádné chemikálie a nežádoucí látky.

Do určité míry je paropropustná, tudíž povrchy neuzavírá a případnou vlhkost propouští ze struktury materiálu ven. Funkčnost je podobná Goretexové tkanině.

Politury Pikatec obsahují nanočástice křemíku, zirkonu a dalších, které mají vysokou tvrdost a chrání tak povrchy proti mechanickému poškození. Mají několikastupňovou UV ochranu a brání tak křehnutí polymerů a blednutí materiálu. Naše produkty odolávají vysokým teplotám nad 550°C.

180231010088 Sada kuchyne_010
Sada pro kuchyně a domácnosti obsahuje veškeré potřebné prostředky k ošetření a ochraně povrchů v kuchyních (Zdroj: PIKATEC)

To si ale můžeme povrch jednoduše nalakovat, ne?

Například dřevo ano, ale už to nebude přírodní. U kamene, se vám to bude loupat, poněvadž vnitřní vlhkost se z materiálu dere ven. Nerez snad ani nelze lakovat, ani sklo ne.

Naše vrstvy jsou okem neviditelné a dodávají povrchu přirozený vzhled. Na povrchu vydrží až dva roky, tudíž každá hospodyně má s úklidem do značné míry vystaráno.

To už tedy nebude potřeba uklízet?

Bude jen stírat, a to mnohem méně, než byla zvyklá. Nebude k tomu ani potřebovat množství čistících prostředků. Prach se na površích nedrží a odpadne při sebemenším průvanu, například při otevření dveří.

Takže do domácnosti se dostane i ekologie touto formou. Naši zákazníci si na tyto technologie velmi rychle zvykli a chrání si tak nejen domácnosti, ale i hotely a restaurace, poněvadž s údržbou povrchů již mají své zkušenosti. Veškeré informace a popis lze najít na www.pikatec.cz.

Publikováno: 16. 11. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima