Český šerpa vynesl rekordní náklad

Umíte si představit, že byste si dobrovolně posadili na záda náklad o hmotnosti přes 200 kilogramů a pak s ním vyšli ze sedla beskydských Pusteven až k soše boha Radegasta, což je vzdálenost, čítající 1 250 metrů s převýšením 90 m? Pan Zdeněk Pácha z Bašky u Frýdku-Místku to dokázal a přinesl tak do pelhřimovského muzea rekordů a kuriozit neuvěřitelný zápis o českém šerpovi, který svým rekordem vzdal hold pivovaru Radegast.

Šerpa vynesl k soše Radegasta rekordní náklad vážící 256 kg (Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov)

Šerpa vynesl k soše Radegasta rekordní náklad vážící 256 kg

Zdeněk Pácha z Bašky u Frýdku-Místku se nově zapsal do České knihy rekordů nevídaným výkonem, při němž dokázal ze sedla beskydských Pusteven vynést před zraky komisařů z pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit, registrátora českých NEJ…, až k soše Radegasta náklad o hmotnosti 256 kg zahrnující 432 půllitrových plechovek piva v 18 kartonech naložených na vlastnoručně vyrobené dřevěné konstrukci. Vzdálenost 1 250 metrů s převýšením 90 m zdolal za 3 hodiny a 5 minut.

Zdeněk Pácha svým činem vzdal hold pivovaru Radegast (Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov)

Úspěšnému pokusu předcházel tvrdý trénink a poctivá příprava dvaapadesátiletého beskydského šerpy. „Nejtěžší bylo, abych se vždy nějak rozešel, pak už to šlo. Nebylo to jednoduché, proto jsem moc rád, že jsem k soše Radegasta došel. Tento rekord bych chtěl věnovat pivovaru Radegast, který letos slaví 50 let od svého založení,“ řekl v cíli šerpa-rekordman Zdeněk Pácha.

„Vydat se s takovým nákladem piva na zádech k soše Radegasta je něco, co zvládne jen ten největší bojovník. Mimořádný počin si zaslouží mimořádnou odměnu, takže panu Páchovi za jeho skvělý výkon dáme pivo Radegast Ratar ve stejné hmotnosti, jakou k soše vynesl,“ řekl Marek Grabovský, manažer pivovaru.

Náročnému výstupu předcházel intenzivní trénink (Zdroj: Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov)

Publikováno: 17. 11. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima