Nové knihy Moniky Kopřivové

Monika Kopřivová (43 let), máma tří dětí (17, 13, 6) je vystudovaná doktorka farmacie, která původně pracovala v lékárně. Po narození první dcery dostala od svého téměř devadesátiletého dědečka sepsané paměti. To ji inspirovalo k nápadu, že by bylo hezké, kdyby takovou kroniku mohl sepsat každý prarodič. Hledání kořenů, genealogie a rodinná historie je téma, které zajímá stále více lidí.

Monika Kopřivová představuje své knihy (Zdroj: Depositphotos)

V roce 2013 vytvořila Monika Kopřivová dvě knížky, založila nakladatelství a sama je vydala  - jmenují se „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ - jsou to otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku. Ve všech těchto zemích slaví velký úspěch. Letos vychází tyto tituly i v Portugalsku, Řecku a v Maďarsku.  

Kniha2
V roce 2013 vytvořila Monika Kopřivová dvě knížky, založila nakladatelství a sama je vydala (Zdroj: Depositphotos)

Monika ale společně se svým týmem vytváří další knihy. Každý rok vydává pouze jednu až dvě knížky, ale o to více se snaží, aby všechny tituly byly co nejvíce propracované a zajímavé. Mezi její nejznámější knížky patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“,  „Časosběrná kronika naší rodiny“, "Velká kniha vánočních detektivek“ nebo společenská hra "Jak to tenkrát bylo?“

Letos Monika uvádí na trh dlouho připravovanou knihu „Jak rostu“. Nádherně ilustrovaná knížka umožňuje zachytit významné okamžiky života dítěte od narození až po práh jeho dospělosti. Navíc přichází s druhým titulem, dárkovou knihou „3 minuty pro štěstí“. Tato knížka pomáhá podívat se na prožitý den pozitivní optikou. Každý den nám přináší okamžiky, ze kterých se můžeme radovat, za které můžeme být vděční. A často si stačí takové situace jen pojmenovat, abychom si připomenuli, že je život plný pěkných chvil. Prostřednictvím odpovědí na tři pečlivě zvolené otázky si každý den připomenete, jaký dar je život jako takový.

Kniha1
Monika společně se svým týmem vytváří další knihy (Zdroj: Depositphotos)

Souběžně s knížkami založila Monika internetový obchod/portál www.babickarstvi.cz  (tak jako pro děti hračkářství – zjistila totiž, že neexistuje jednotné místo, kde by se daly zakoupit zajímavé a milé dárky pro babičky a dědečky. Vycházela přitom ze skutečných potřeb seniorů a ke svým knížkám našla další dárky, které pomáhají babičkám a dědečkům zlepšit kvalitu života. Vedle toho založila i portál www.familium.cz,, který nabízí zajímavé a originální dárky pro celou rodinu.

Dnes mají její obchody v České republice přes 75.000 zákazníků a jsou velmi pozitivně hodnoceny především netradičním obsahem, osobním přístupem a atmosférou.

Tématu rodiny a vztahů se starší generací se tak Monika věnuje v rámci celého svého podnikání. Zároveň podporuje aktivity spojené s tímto tématem, například nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté nebo projekt SenSen (Senzační senior) nadace Charty 77.

Dárky
Její nakladatelství připravuje i spoustu užitečných dárků (Zdroj: Depositphotos)

DALŠÍ okruhy témat, kterými se Monika Kopřivová zabývá a o nichž by mohla pohovořit:

1) Jak se dnes uchovávají vzpomínky – Jaké jsou dnes trendy a možnosti, Monika Kopřivová může přidat své zkušenosti s uchováváním vzpomínek v rámci svých knih i hry, má mnoho referencí od svých čtenářů.    

2) Téma mezigeneračních vztahů – Jak můžeme podpořit mezigenerační komunikaci a jaké jsou dnes trendy, jak je poznávání pro mezigenerační vztahy důležité. S tím souvisí poznávání rodinné historie a minulosti. Monika Kopřivová má řadu zkušeností.    

3) Téma dárky pro seniory – Předvánoční a vánoční období je čas, kdy se lidé setkávají, mají čas trávit společné chvíle, je to čas vyprávění a vzpomínky k tomuto období neodmyslitelně patří. Lidé také přemýšlejí o dárcích pro své blízké a právě vybírání dárků pro prarodiče je pro řadu lidí komplikované. Speciálně před Vánocemi řada lidí řeší, čím obdarovat své blízké, čím jim udělat radost. Výběr dárků pro seniory bývá nejobtížnější, nejčastějším dárkem pro prarodiče jsou /vyjma květin pro babičky/ potraviny, což je upřímně trochu obyčejné. Co si ale senioři nejvíce přejí a jak vybrat dárek, který by zlepšil kvalitu jejich života a zároveň jim udělal radost? V rámci portálu www.babickarstvi.cz dělala Monika Kopřivová různé průzkumy týkající se dárků pro babičky a dědečky, které může sdílet – co prarodiče obvykle dostávají a co si přejí, jaké jsou trendy, jakým aktivitám se ve svém volném čase věnují a podobně.

„Velký rodinný kalendář 2021“

„Velký rodinný kalendář 2021“ s podtitulem Život na louce vám pomůže organizovat rodinné aktivity a zároveň vám přinese plno zábavy. Kalendář má velký formát a můžete do něj přehledně zapisovat činnosti a plány až pro pět členů rodiny. Na každý měsíc je pro vás připraven obrázek ze života zvířat a rostlin, které žijí na louce. Ke každému obrázku se vždy váže zábavná hra, jejíž řešení je na konci kalendáře. Najdete zde i zajímavé informace a živočiších a rostlinách, kteří k našim loukám neodmyslitelně patří. Kalendář obsahuje originální a hravé ilustrace české výtvarnice Markéty Speranza.

Organizujte a plánujte čas své rodiny a objevujte tajemství lučních rostlin a bylin, poznávejte život krtků, mravenečků, orchidejí a dalších známých i méně známých obyvatel našich luk.

kalendar - obalka
Kalendář - velký rodinný kalendář s hrou uvnitř (Zdroj: Monika Kopřivová)

3 minuty pro štěstí - Kniha pro zachycení každodenní krásy

„Každý den přináší plno štěstí, stačí se dobře dívat.“

Tato kniha nám pomáhá podívat se na den, který jsme prožili, pozitivní optikou. Každý den nám totiž přináší okamžiky, za které můžeme být vděční. Každý den se nám něco povede a něco nás potěší, třeba jen maličkost. A často si stačí takové situace jen pojmenovat, abychom zjistili, že je život plný pěkných chvil.

3 minuty pro štěstí je kniha, která vám pomůže uvědomovat si své každodenní štěstí prostřednictvím odpovědí na tři pečlivě zvolené otázky. Na zodpovězení každé otázky vám stačí jedna minuta. První otázka se týká vás, druhá vašeho okolí a třetí lidí kolem vás. Díky zapisování myšlenek se ujistíte, jací jste a v čem tkví vaše životní spokojenost. V knize jsou připravené otázky na 365 dnů, takže vám vystačí na celý rok.

Uvnitř najdete i citáty moudrých osobností a originální fotografie od českého fotografa Jana Žirovnického, který svým objektivem dokáže dokonale zachytit jedinečnou atmosféru a krásu české přírody.

S touto knihou budete každý den v roce intenzivněji cítit pohodu a radost ze života a rozdávat ještě více pozitivní energie lidem okolo vás.

3 min obalka
3 minuty pro štěstí - kniha pro zachycení každodenní krásy (Zdroj: Monika Kopřivová)

„Jak rostu“ - Kniha pro zaznamenávání mého dětství

Co může být v lidském životě víc než narození miminka? Pro rodiče je dítě životním posláním a s láskou mu věnují svou péči, čas a energii.

Posláním této knížky je zachytit významné okamžiky života dítěte od narození až po práh dospělosti. Nejvíce prostoru je věnováno prvním dvanácti měsícům a dále druhému a třetímu roku života. Je to období těch největších pokroků, které mohou rodiče do knížky jednoduše zaznamenat.

Ale i pozdější období dětství je plné zážitků, objevování a získávání zkušeností. Proto je v knížce prostor na stručné zachycení dalších let až do osmnáctých narozenin.

Zpočátku budou knížku „Jak rostu“ vyplňovat rodiče, později se může přidat i dítě se svými obrázky, zápisky nebo fotografiemi. V knížce je prostor i pro vzkazy dalších příbuzných a kamarádů.

Knížka „Jak rostu“ obsahuje pečlivě vybrané otázky, originální ručně malované ilustrace a má poctivou vazbu, aby vydržela po generace. Stane se cennou kronikou dětství a pomůže uchovat nejhezčí momenty společného života, ke kterým se bude s radostí vracet nejen hlavní hrdina nebo hrdinka, ale i rodiče, a jednou třeba i budoucí potomci.

Knížka má 128 stran, velký formát 30 x 30 cm, vysokou gramáž papíru a díky svému reprezentativnímu vzhledu může sloužit jako nádherný dárek k narození dítěte.

jak rostu-obalka
Jak rostu - kniha o zaznamenání dětství (Zdroj: Monika Kopřivová)

Publikováno: 23. 11. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima