Tipy na vánoční úklid

Pro většinu z nás je předvánoční úklid učiněnou noční můrou, ale pomocí několika jednoduchých tipů vám ukážeme, že tato neoblíbená činnost může být velmi rychlá, účinná a snadná zároveň.

Snadný a efektivní předvánoční úklid? Žádný problém! (Zdroj: Spontex)

Jak na vánoční úklid

Až budete připraveni, můžete se na úklid vrhnout z gruntu „od podlahy“, my ale doporučujeme začít okny. Jednak vnesete do úklidu určitý řád, a jednak tím ušetříte vlastní čas a úsilí při opětovném mytí podlahy. Pokud jste ještě neobjevili kouzlo mikrovlákna, tak v případě mytí oken to rozhodně stojí za vyzkoušení. To proto, že si vystačíte jen s hadříkem a vodou. Nejprve umyjte okna a rámy nahrubo hadříkem, například novinkou z mikrovlákna pro univerzální použití Spontex Microfibre Recycled. Vyšší gramáž zajistí pohodlný úklid a vysokou absorpci tekutin, větší textura zvyšuje efektivitu úklidu jednoduchým odstraněním odolnějších nečistot. Navíc jsou vyrobeny z recyklovaných vláken, každý hadřík obsahuje jednu použitou PET lahev.

97070308_SPX-Dishmop_front-1
Hadříky z mikrovlákna Spontex Microfibre Recycled jsou účinné i bez čisticích prostředků (Zdroj: Spontex)

Pro vyleštění oken použijte suchý anebo dobře vyždímaný hadřík Spontex Window, který má naopak velmi jemná vlákna a výsledkem budou perfektně čistá okna beze šmouh. Díky měkké struktuře je utěrka vhodná i na ty nejjemnější povrchy, jako jsou skla, zrcadla, obrazovky anebo mobilní telefony. A věděli jste, že díky svým vlastnostem výrobky z mikrovlákna odstraňují z povrchu 99% všech baterií? A že se dají používat bez úklidových prostředků a jsou proto ohleduplné k Vaší pokožce, peněžence i životnímu prostředí? Anebo že je lze prát v pračce a používat opakovatelně po mnoho let, což znamená další úlevu pro rodinný rozpočet i celou naši planetu?

19700145_SPX MF WINDOW GY CEE
Speciální utěrka z mikrovlákna Spontex Window zajistí perfektně vyleštěná okna beze šmouh (Zdroj: Spontex)
97070308_SPX-Dishmop_front-1
Spontex Dishmop je houbička na nádobí na ergonomické rukojeti, sloužící zároveň jako dávkovač (Zdroj: Spontex)

Nezapomeňte vymést pavučiny a po umytých oknech se vrhněte na povrchové nečistoty a usazený prach. Opět si vystačíte pouze s vodou a výše zmíněnými hadříky, anebo můžete vyzkoušet další utěrky z mikrovlákna z prémiové řady Spontex pro speciální použití.

V neposlední řadě Vás čeká úklid kuchyně a mytí hromady nádobí. Ať už se jedná o památeční porcelán po babičce, anebo nádobí po pečení vánočného cukroví, velmi pravděpodobně se nevyhnete ručnímu mytí. K tomu můžeme doporučit několik pomocníků, kteří vám tuto neoblíbenou činnost usnadní a zpříjemní. Jedním z nich je Spontex Dishmop, což je houbička na nádobí, usazená na ergonomické  rukojeti, sloužící zároveň jako dávkovač Vašeho oblíbeného detergentu. Hlavní výhody Dishmopu představují rychlé mytí nádobí bez namáčení rukou, postupné uvolňování čistícího prostředku nebo houbičky s „anti-grease“ technologií proti mastnotám. Náhradní houbičky dodáváme ve dvou druzích, pro běžné užívání a na citlivé povrchy.

Pokud máte vše raději pevně v rukách, vyzkoušejte houbičku na nádobí s tvarovaným profilem na ochranu nehtů Spontex Mosaik Winter Edition. Nejenomže je abrazivum odolnější a zvládne tak odstranit i ty největší nečistoty a zajistí delší životnost výrobku, ale díky krásnému potisku se sněhovou vločkou i skvěle vypadá.

97070308_SPX-Dishmop_front-1
Odolné houbičky na nádobí Mosaik jsou k dostání i ve speciální edici (Zdroj: Spontex)
97070308_SPX-Dishmop_front-1
Houbové utěrky Spontex Antibak jsou vysoce odolné a savé (Zdroj: Spontex)

Pokud jste fanda ochrany životního prostředí, jistě Vás potěší výrobky, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů a jsou biologicky rozložitelné. Jedním z nich jsou vysoce savé houbičky z viskózy Spontex Sweet Home s elegantním potiskem. Balení obsahuje 3 houbičky s odlišnými druhy abraziva pro různé povrchy – pro mytí s vysokou efektivitou, houbička na citlivé povrchy, a poslední pro zářivou koupelnu. Dalším přírodním a plně rozložitelným výrobkem jsou houbové utěrky Spontex Antibak. Mezi základní vlastnosti houbových utěrek patří vysoká odolnost, vysoká savost, vysoká ohebnost a jednoduchá manipulace. K hlavním benefitům tohoto výrobku patří přidaná antibakteriální složka pro hygieničtější úklid, která zabraňuje množení bakterií na utěrce a výskytu zápachu.

Nyní už stačí jen vyluxovat, zamést a vytřít. Poznejte snadné vytírání bez ohýbání zad a namáčení rukou, a vyzkoušejte mop Spontex Express System+ Compact. Překvapí Vás velká obdélníková hlava mopu, sklopná do tvaru „L“ pro vytírání schodů a soklů, účinný rotační ždímací mechanismus zabudovaný v rukojeti a kompaktní kbelík, který je skladnější a lépe se s ním manipuluje. Samozřejmostí je elastický návlek z mikrovlákna, který perfektně absorbuje vlhkost, zachytí veškerou nečistotu a je účinný i bez použití čisticích prostředků.

201108_BIREL_SPX_ES+Compact_TV_1024x768px_1
Mop Spontex Express System+ Compact má sklopnou hlavu do tvaru „L“ pro vytírání schodů a soklů (Zdroj: Spontex)

Tak a máte hotovo. Nyní už Vás čeká jen ta příjemnější část adventního období.

Krásný adventní čas, pohodové vánoční svátky a především zdraví po celý nový rok vám přeje SPONTEX.

19100109 Floor_cloth_Mosaik_
Úklid usnadní i vysoce savý hadr na podlahu Spontex Mosaik ze 100% mikrovlákna (Zdroj: Spontex)
97070308_SPX-Dishmop_front-1
Spontex Dishmop je houbička na nádobí na rukojeti se zásobníkem na čisticí prostředek (Zdroj: Spontex)

Publikováno: 5. 12. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima