12. díl Fachmani je tu, pokládá se podlaha

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani_12. díl (Zdroj: Prima DOMA)

Sledujte v úterý 15. prosince ve 22.50 na Primě

Na řadu přijde tentokrát výběr garážových vrat. Těch se v dnešní době dělá celá řada a můžete si vybrat jejich umístění za otvor do garáže nebo přímo do něj – podle prostoru, který v garáži máte. Zvolit si samozřejmě můžete v první řadě jejich design. Před montáží nových vrat Fachmany čeká vybourání těch starých, začištění otvoru, a především ostění a nadpraží zevnitř garáže.

Fachmani_12. dil (3)
Víte, podle čeho vybrat správná garážová vrata? (Zdroj: Zdroj: Prima DOMA)

A když už jsou Fachmani v tom vybírání, zaměří se rovnou i na nové podlahy. Počítat budou i s tím, že Karel má u domu bazén a vstup na terasu francouzským oknem – podlaha tedy bude vystavena větší vlhkosti. Místo skutečného dřeva zvolí vinyl v dřevěném dekoru. Pokládat se bude v lamelách na speciální podložku. A výhodou je, že může jít i na rozdílné podloží v podkroví.

Fachmani_12. dil (2)
Proč se kvůli nové střeše nadezdíval komín? (Zdroj: Zdroj: Prima DOMA)

Stejně jako našim Fachmanům, i vám se může stát, že při rekonstrukci bude potřeba více prací, než se kterými jste původně počítali, a dojdou tudíž finance. Spolu s investorem Karlem se tak dozvíte, jak z toho ven, a kde sehnat dodatečné finance.

 

Publikováno: 14. 12. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima