Navštivte úžasná místa prostřednictvím knih

Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. V nové knize Hotýlek na Islandu se s hlavní hrdinkou vydáváme za polární září do země ohně a ledu. Panenská příroda Islandu a útulná atmosféra ve stylu hygge ve vás vyvolají touhu zachumlat se do hřejivé deky u kamen a popíjet horkou čokoládu.

Navštivte úžasná místa, vychutnejte si dobré jídlo, romantická zákoutí a okamžiky, které mění životy… (Zdroj: Depositphotos)

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu.

Hotylek na Islandu
Hotýlek na Islandu - vydejte se za polární září do země ohně a ledu (Zdroj: GRADA)

Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování této fascinující podívané rozhodne vytěžit z této životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu!

Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex. Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství.

Bestsellerová série Romantické úspěchy

Všechny knížky Julie Caplinové spojuje milá a pohodová atmosféra známých měst, sympatické hrdinky a někdy méně sympatičtí hrdinové. I přes nesnáze, které naše hrdiny potkávají, přijdou všichni na to, že šálek kávy spraví náladu, dobrý dortík vykouzlí úsměv na rtech a lásku můžete najít i při šlehání krému do makronek. A právě tu kouzelnou schopnost propojit romantiku s vášní pro jídlo a vykreslit atmosféru místa oceňují všechny čtenářky, které si sérii Romantické útěky, zamilovaly.

Cukrarna v Parizi
Cukrárna v Paříži - romantická cukrárna čeká na své objevení (Zdroj: GRADA)
Pekarna v Brooklynu
Pekárna v Brooklynu - dobrodružství, sladké dortíky a něco navíc... (Zdroj: GRADA)

Julie Caplinová

Julie Caplinová je závislá na cestování a dobrém jídle. Neustále se snaží vypátrat dokonalý gin a je až nezdravě vybíravá, co se sklenic, toniku a ozdob týče. Mezi ochutnávkami ginu napsala svůj první román, který se odehrává v jednom z mnoha měst, které během života poznala. Jako PR ředitelka se několik let potloukala po Evropě a brala nejlepší žurnalisty zabývající se jídlem a pitím na novinářské exkurze (tzv. služební cesty), aby ochutnali gastronomické pochoutky v nejrůznějších městech v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Dánsku a Švýcarsku. Byla to náročná práce, ale někdo to dělat musel. Tyto exkurze se staly inspirací k napsání série Romantické útěky.

Kavarna v Kodani
Kavárna v Kodani - vítejte v útulné kavárně, kde to voní skořicí, horkou čokoládou a láskou (Zdroj: GRADA)
Plaz v Chorvatsku
Pláž v Chorvatsku - romantická plavba zalitá sluncem a letní pohodou (Zdroj: GRADA)

Recenze

„Další perfektní přírůstek do řady Romantických útěků. Julie Caplinová znovu dokazuje, že je mistryní pohodové atmosféry a romantických zápletek.“

― Goodreads

Knihu zakoupíte na www.grada.cz

Publikováno: 28. 12. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima