13. díl Fachmanů představí termokameru

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, fachmani vám od A do Z poradí jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani ve 13. dílu nahlédnou do termokamery a představí školu suché výstavby (Zdroj: Prima DOMA)

Fachmani – 13. díl

Sledujte v úterý 5. ledna ve 22.50 na Primě

Fachmani v novém roce připomenou v kominickém nutnou údržbu komínů a rovnou se do ní i pustí. Po dokončení zateplení fasády u ní dojde na kontrolu – s příchodem mrazů se pomocí termokamery stavitel Josef Beneš pustí do prohlídky případných tepelných úniků nebo mostů.

Celá stavební parta z Tišic vyrazí do školy suché výstavby, aby si všichni připomněli její základy, a především se naučili předcházet případným chybám. Zaměřili se tak na celý proces stavby od závozu materiálu a jeho skladování, přes montáž rastru a opláštění sádrokartonu, až po tmelení. Pepa se spolu se školitelkou zblízka podívá i na celý obor a další kurzy, které škola nabízí.

Fachmani_13. dil (3)
Fachmani navštívili i kurz ve škole suché výstavby a ledačemu se přiučili (Zdroj: Prima DOMA)

V rámci sousedské výpomoci Fachmani pomohou sousedům s opravou vrat a vrátí se i k jímce na dešťovou vodu.

Fachmani_13. dil (1)
Pepa opravuje sousedovi rozbitou bránu (Zdroj: Prima DOMA)

Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku, kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc, prozradí pořad z rodiny Prima DOMA Fachmani se zkušeným kutilem Pepou Libickým, kterému bude asistovat oblíbený komik Karel Hynek. Odborným garantem projektu je Josef Beneš.

Publikováno: 4. 1. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima