Nákup vína na pár kliků

Pohodlí, rychlost a možnost z klidu domova sehnat i vína ke speciálním příležitostem či archivní ročníky. To jsou největší výhody nákupu vína online. Abyste se ve virtuální vinotéce cítili jako doma a mohli si být jisti svým výběrem i kvalitou obchodu, potřebujete znát několik zásad a výhod výběru vína po internetu. Přinášíme vám přehled těch hlavních.

Kupujete víno po internetu? Online vinotéka může mít nečekané výhody (Zdroj: Depositphotos)

Ať už sháníte víno ke slavnostnímu menu, jako dárek dědečkovi k narozeninám nebo speciální ročník pro partnera či partnerku k výročí, než začnete nakupovat, udělejte si průzkum. Na internetu najdete nepřeberné množství e-shopů českých i zahraničních producentů a prodejců vína. Zastavte se u těch, které jsou dobře hodnoceny zákazníky prostřednictvím Google nebo srovnávačů, jako je Heureka.cz nebo Zbozi.cz. Zajímejte se o prokazatelnou historii a kvalitu sortimentu doloženou certifikáty.

Eshop
Na internetu najdete nepřeberné množství e-shopů českých i zahraničních producentů a prodejců vína (Zdroj: Depositphotos)

Výhody nákupu vína online

Větší výběr na jednom místě

Virtuální vinotéka je ideální volbou pro shánění hůře dostupných vín, online seženete i archivní ročníky, vína dle roku narození apod. Můžete během chvilky koupit víno, které jste ochutnali na zahraniční dovolené, nebo podpořit lokálního vinaře ze sousedství.

Snadná orientace, spolehlivý výběr

Vyberete-li kvalitní e-shop, usnadní vám orientaci v nepřeberném množství vín, najdete tam podrobné popisy, které vám zprostředkují virtuální “ochutnávku”, reference zákazníků a třeba i blog, kde si své znalosti o víně budete moci pravidelně rozšiřovat. Zatímco v kamenném obchodě vás limituje při výběru vaše vlastní znalost či znalost prodávajícího, která je vždy omezená, na internetu je vám k dispozici množství recenzí a hodnocení.

Víno
Virtuální vinotéka je ideální volbou pro shánění hůře dostupných vín (Zdroj: Depositphotos)

Dostupnost archivních ročníků

Archivní víno je originálním dárkem pro nejrůznější příležitosti. Víno z archivu se obvykle pořizuje jako dárek k narozeninám, svatebnímu nebo pracovnímu výročí. Zákazníci ho nejčastěji vybírají jako dárek k padesátinám nebo čtyřicetinám, hodí se také jako poděkování kolegovi za odpracované roky – například 12leté víno za 12 let ve firmě. Na webu Vinozarchivu.cz naleznete spoustu inspirace a rad, jak vybírat víno jako dárek.

Střední cenová kategorie

Hledáte-li levnější vína, online nákup se vám po přičtení ceny za dopravu nevyplatí. Virtuální nákup vína proto dává smysl od střední cenové kategorie výše.

Rychlá doprava a doručitelnost kamkoli

Víno můžete nechat rovnou doručit obdarovanému a spolehnout se, že i ze zahraničních e-shopů bude doručeno během několika pracovních dní.

Víno
Virtuální vinotéka je ideální volbou pro shánění hůře dostupných vín (Zdroj: Depositphotos)

Garance vrácení peněz

Ze zákona je možné výrobek zakoupený na internetu vrátit do 14 dní od jeho převzetí, a to bez udání důvodů.

Dárek
Archivní víno je originálním dárkem pro nejrůznější příležitosti (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 15. 1. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima