Jak se zatepluje strop garáže?

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani_14.dil (Zdroj: Prima DOMA)

Fachmani – 14. díl a zateplení stropu garáže

Sledujte v úterý 12. ledna ve 22.50 na Primě

Vzhledem ke všem stavebním pracím, které vyžadovaly pohyb těžké techniky po pozemku, vypadá zahrada našich Fachmanů spíše jako zorané pole. Pepa proto vezme Karla na výlet na Moravu do zrekultivované obory, aby se mohl inspirovat původní přírodou v celé kráse.

Hlavním důvodem výletu je však Karlovo ekologické zaměření a z toho plynoucí dotaz, zda vodovodní trubky, kanalizaci nebo WC modul nelze řešit jinak než v plastu. Na Moravě totiž sídlí firma, která výrobu plastů zvládá ekologicky. Fachmani se zblízka podívají na celý proces výroby a odnesou si z ní i originální dárek.

Fachmani_14.dil (3)
Návštěva v závodě na výrobu plastů (Zdroj: Prima DOMA)

Na stavbě se mezitím dělníci pustí do zateplení stropu garáže, aby v přízemí domu nebyla zima od podlahy, a navíc aby stavba splnila podmínky dotací. Použijí k tomu minerální vatu, která odpovídá vyžadované požární odolnosti a má i dobré akustické vlastnosti. Před samotným lepením je třeba odstranit starou malbu ze stropu – seškrábat ji, odstranit prach a pořádně strop napenetrovat. Lepení samotné je pak rychlé, jednoduché a levné.

Fachmani_14.dil (2)
Na stavbě se mezitím dělníci pustí do zateplení stropu garáže (Zdroj: Prima DOMA)

Co všechno obnáší rekonstrukce starého cihlového domku, kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc, prozradí pořad z rodiny Prima DOMA Fachmani se zkušeným kutilem Pepou Libickým, kterému bude asistovat oblíbený komik Karel Hynek. Odborným garantem projektu je Josef Beneš.

Publikováno: 12. 1. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima