Romantický valentýnský přípitek

Najít opravdovou lásku je dar, který je třeba oslavovat každý jeden den. Svátek zamilovaných, který připadá na 14. února, by tak měl být jen dalším skvělým důvodem, proč pro sebe udělat navzájem něco hezkého a výjimečného. Přeneste se s partnerem na okamžik do prosluněné Itálie a užijte si pravý aperitivo moment jako vášniví Italové. Vždyť legenda o svatém Valentýnovi pochází právě z Říma!

Valentýn po italsku - zažijte romantický aperitivo moment ve dvou (Zdroj: Depositphotos)

Aperitivo moment se stává oblíbeným rituálem po celé Evropě a rozhodně stojí za to jej vyzkoušet klidně i doma ve vlastním obýváku. A bez čeho se určitě neobejdete? Romantické drobné pohoštění je naprostý základ.

Aperitivo moment jedině s italským drinkem

Pořádně nachlazený přípitek v podobě originálního koktejlu nesmí v žádném případě chybět. Přiťukněte si drinkem z pravé italské ikony Campari, unikátním hořkosladkým nápojem s chutí pomerančů, bylin a koření, který stál u vzniku aperitivo momentu a je tak jeho nedílnou součástí. Navíc patří mezi proslulé legendy v barmanském světě. Zkuste si i vy namíchat jednoduché, ale přesto perfektní drinky. Campari s tonikem si vás oba okamžitě získá, drink Negroni Sbagliato s oblíbeným proseccem potěší vás a pro něj připravte jeden z nejoblíbenějších drinků světa, proslulé Negroni. 

Campari_07
Campari (Zdroj: peprconsulting.cz)
Pořádně nachlazený přípitek v podobě originálního koktejlu nesmí v žádném případě chybět (Zdroj: Depositphotos)

Kromě drinků nezapomínejte ani na drobné občerstvení, je důležitá především rozmanitost. Na stole nesmí chybět italské delikatesy a jednohubky jako například olivy, grissini s dipem, mini špízy, caprese či různé druhy sýrů. Posezení doprovoďte příjemnými tóny italské hudby.

Tak ať žije láska, na zdraví!

Více o značce Campari:

Ani bitter, ani likér, prostě Campari. Unikátní hořkosladký nápoj s chutí pomerančů, bylin a koření a charakteristickou rudou barvou vznikl v roce 1860. Receptura se od té doby nezměnila a je přísně tajná. Campari patří mezi nenahraditelné ingredience a tvoří nedílnou součást světoznámých koktejlů, italského životního stylu a také aperitivo momentu. 

Campari Soda - Aperitivo moment
Campari Soda - Aperitivo moment (Zdroj: peprconsulting.cz)

Campari představuje zhmotnění italské povahy, kultury, stylu a způsobu života. Je symbolem vášně a požitkářství a zároveň ikonou ve světě módy, umění i designu. Značka vždy spolupracovala s předními umělci i s významnými herci a režiséry.

Příběh vzniku značky Campari

Receptura vznikla v roce 1860 v italském městě Novara. Nový nápoj s jedinečnou hořkou chutí vymyslel Gaspare Campari. V roce 1867 Gaspare v centru Milána otevřel „Caffé Campari“. Díky prestižní lokalitě získalo Campari brzy věhlas jako úspěšný aperitiv a stalo se nepostradatelnou součástí milánských společenských událostí. V roce 1915 byl otevřen bar „Camparino“, který funguje dodnes. Camparino je vedle módy a designu jedním ze symbolů města Milán. Dnes se Campari dodává do více než 190 zemí a je nadčasovou kulturní ikonou.

Depositphotos_143725903_l-2015
Aperitivo moment se stává oblíbeným rituálem po celé Evropě (Zdroj: Depositphotos)

Campari Tonic

4 cl Campari
10 cl tonik
limetka

Do vinné sklenice na kostky ledu dávkujeme v pořadí tonik, šťáva z osminky limetky a Campari. Promícháme a ozdobíme limetkou.

TIP: Vybírejte vždy co nejkvalitnější tonik. Zkuste například přírodní Fever-Tree, který je bez umělých aromat či sladidel. Zakoupíte na www.warehouse1.cz.

Negroni Sbagliato

3 cl Campari
 3 cl červený vermut
3 cl prosecco

Prosecco, Campari a červený vermut nalijeme na kostky ledu (použijeme dostatečné množství) do sklenice a promícháme. Hotový drink servírujeme ve skle Negroni (ideální velikost sklenky je 300 ml) a ozdobíme pomerančovou kůrou či plátkem pomeranče. 

TIP: Na výběru prosecca si dejte záležet. Rodinné vinařství Fratelli Gancia stálo u zrodu vůbec prvního šumivého vína v Itálii. Více než 150tiletá tradice a řemeslná dovednost jsou tak garancí mimořádné kvality prosecca Gancia.

Campari_Negroni_Sbagliato - kopie
Campari Negroni Sbagliato (Zdroj: peprconsulting.cz)

Negroni

3 cl Campari
3 cl červený vermut
3 cl gin

 Všechny ingredience smícháme v míchací sklenici, poté přecedíme na kostky ledu do sklenky. Hotový drink servírujeme ve skle Negroni (ideálně sklenka 300 ml) a ozdobíme pomerančovou kůrou. V případě, že není k dispozici míchací sklenice, připravujeme přímo ve sklence na Negroni.

TIP: U všech drinků nezapomínejte na kvalitní ingredience! Zkuste například prémiový gin Broker’s a červený vermut Lustau s nezaměnitelným aroma zralého ovoce, citrusů a bylin na dřevitém a lehce kouřovém základu. Zakoupíte na www.warehouse1.cz.

Publikováno: 13. 2. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima