Chytrá domácnost vám usnadní život

Společnost SUP-TECHNIK je přední dodavatel v rámci slaboproudých i silnoproudých elektroinstalací, které dodává na klíč od A do Z. Od přípravné a projekční fáze, přes realizaci elektroinstalace až po dodání a oživení inteligentního bydlení. Naše divize intelioBOX má na starosti jak samotnou elektroinstalaci, ale  přípravu domu pro budoucí instalaci chytré domácnosti

Chytrá domácnost s pomocníkem intelioBOX (Zdroj: Suptechnik)

Co je intelioBOX?

intelioBOX je chytrý rozvaděč, který je nabízen s řídicím systémem inteligentní domácnosti dle potřeb a možností nemovitosti, ve které je systém instalován. Naše řešení je vždy navrženo a vyrobeno v souladu s konkrétními požadavky klienta a hlavně na míru dané nemovitosti. 

Jak populární je chytré bydlení v ČR?

V ČR zájem stále roste a lidé konečně přicházejí na to, že chytrá domácnost není hlavně o úsporách, ale o komfortu. Pokud máte správně nainstalovanou inteligentní domácnost, tak jí vlastně nemusíte nijak zvlášť ovládat. Vysvětlím to asi spíše na příkladu: 

Nejste doma a v rádiu slyšíte, že se žene bouřka, v tu chvíli začnete přemýšlet, zda jste zavřeli všechna okna nebo zda máte zatažené venkovní žaluzie či zakrytý bazén. Pokud máte intelioBOX, tak nad ničím takovým přemýšlet nemusíte. Proč? Protože intelioBOX komunikuje s meteostanicí, kterou má zabudovanou a pokud přijde informace, že se blíží bouřka, tak všechny tyto činnosti udělá za Vás.

Pokud klient přemýšlí o pořízení chytré domácnosti, kdy je ideální čas přijít za Vámi?

Nejideálnější je, když k nám přijdete v projekční, či přípravné fázi výstavby, či rekonstrukce vaší nemovitosti. V tu chvíli je možné připravit a řešit instalaci drátovým řešením. Pokud klient touží po inteligentní domácnosti, ale bydlení má již hotové, tak i s tím si dokážeme poradit. V tomto případě probíhá instalace pomocí bezdrátové technologie. Z technologického hlediska je ale drátové řešení výrazně efektivnější, než bezdrátové.

Kde všude mohu intelioBOX použít? 

Od malého bytu po velký dům či třeba nekonvenční nemovitost jako plovoucí galerie . IntelioBOX splňuje veškeré požadavky na moderní a spolehlivou elektroinstalaci ve špičkovém designu. Skvělé na tomto systému je, že pomocí modulů lze rozšířit instalaci za velmi rozumnou cenu. Pro klienta to znamená, že pokud si dodatečně koupí třeba saunu, tak dokážeme ovládání tohoto prvku připojit do stávající chytré domácnosti.

Digitální panel
Panel s chytrou domácností (Zdroj: Suptechnik)

Jak a čím mohu intelioBOX ovládat?

Naši chytrou domácnost intelioBOX můžete ovládat nejen nástěnnými tlačítky, ale také z chytrého telefonu, tabletu, či počítače. Chytrou domácnost lze ovládat i vzdáleně. O domácnosti máte přehled kdykoliv, ať jste doma, v kanceláři, na cestách, či na dovolené. 

Zvládnou chytrou domácnost ovládat i děti?

Samozřejmě, ovládání intelioBOX je navrženo s ohledem na intuitivní jednoduchost. Ovládání je tak jednoduché i pro menší děti i starší členy domácnosti. 

Je pravda, že chytrá domácnost = kabely po celém domě?

Veškerá kabeláž vede centrálně do jednoho místa - rozvaděče. Tento moderní způsob kabeláže je přehledný, bezpečný, neviditelný a zároveň připravený na budoucí případné změny. A samozřejmě nikde o kabely nebudete zakopávat, vše je vedeno, tak aby nikdo nevěděl o tom, že máte chytrou domácnost.

Zabudovaný  digitální panel na stěně
Designové řešení instalace panelu (Zdroj: Suptechnik)

V čem mi dokáže intelioBOX usnadnit život?

Jsou čtyři pilíře, na kterých intelioBOX stojí a to jsou: flexibilita, bezpečí , komfort, a úspora.

Když se bavíme o flexibilitě, tak je to určitě možnost dodatečného přidání dalších ovládacích modulů ke stávající chytré domácnosti, či možnosti úpravy nainstalovaných režimů dle potřeb klienta. Jedna z takových úprav může být například: pokud klient pracuje v noci a spí přes den, tak si v uživatelských režimech nastaví, že se žaluzie nemají stahovat ráno, jako je to běžné, ale až odpoledne či večer. Zároveň bude v době spánku snížena teplota v místnosti… V rámci uživatelského nastavení intelioBOXu je spousta možností individuálních nastavení a změn. Nejlepší na tom je, že tyto činnosti již nemusíte řešit každý den, jsou nastaveny automaticky.

Když říkáme, že další pilíř je bezpečí, tak je tím myšleno nejen elektronické zabezpečení nemovitosti alarmem a kamerami, ale i simulace přítomnosti v domě či v bytě. Dalším bezpečnostním prvkem jsou například záplavová čidla, které se postarají o to, že pokud Vám praskne voda v době, kdy zrovna nejste doma, intelioBOX vypne přívod vody, aby minimalizoval možné vzniklé škody.

Komfortem je myšleno nejen nastavení vlastního režimu pro každou místnost či uživatele, ale i jednoduchost ovládání nejen přes vypínače, ale i přes aplikaci v telefonu či tabletu. V rámci komfortního ovládání je možné spouštět jednotlivé scénáře, které velmi zjednoduší některé běžné činnosti.

Například pod vám domů přijede kurýr s balíčkem a zrovna není nikdo doma. Obyčejně si s kurýrem domluvíte jiný  termín dodání či osobní vyzvednutí na pobočce, což není komfortní a navíc to může zabrat více času. intelioBOX pro takové situace nabízí řešení. Stačí aplikací v telefonu kurýra jedním stisknutím tlačítka pustit na pozemek, či do domu, kde Vám balíček nechá a systém po čase nastaveném pro doručení zkontroluje objekt, zamkne a zakóduje. A po celou dobu máte vše pod kontrolou kamerovým systémem v reálném čase. 

Důležitý pilíř je úspora, který myslí nejen na úsporu času uživatele, ale také úsporu financí. Funguje to jednoduše. Systém intelioBOX například pozná, že právě topí v místnosti, ve které se větrá, tak topení vypne, aby zamezil plýtvání energii. IntelioBOX dokáže sám zhasnout světla, která některý z uživatelů nechal rozsvícená. Systém sám ví, kdy použít stínění jako pomoc pro chlazení či vytápění místnosti atd.

Elektrospotřebiče
Chytrá domácnost vám usnadní život (Zdroj: Suptechnik)

Zvládnu si chytrou domácnost naistalovat svépomocí?

Ano. Máme spoustu zákazníků, kteří mají zájem o instalaci svépomocí. Pro takové zájemce nabízíme informace a konzultace jak instalaci připravit a v jaké fázi nastoupí odborná firma.

Kolik stojí intelioBOX?

Toto je častá otázka na kterou lze odpovědět velmi neurčitě, pokud nemáme zadané parametry. Nicméně cena instalace intelioBOXu se odvíjí od konkrétní nemovitosti a počtu modulů, které se budou instalovat. Řádově řekněme, že cena je od desítek tisíc korun.

(Zdroj: )

Publikováno: 2. 2. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima