Jak nainstalovat závěsné wc?

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani – 18. díl a instalace závěsného WC (Zdroj: Prima DOMA)

Minule Fachmani plánovali, kam ve sklepě Karlovi umístí infrasaunu, aby se mohl rovnou chodit otužovat ven. Jak si jistě pamatujete, do sklepa totiž vybudovali nový vchod ze zahrady – a teď se vrátí k tomu, co všechno k tomu bylo potřeba. Ke vchodu se nejprve bagrovala díra, která se vyštěrkovala, a na kari síť se položila první základová deska. Na betonu se poté zaměřilo schodiště a založila se první řada ztraceného bednění. V kari síti byla připravena i výztuž, aby se nehroutila zeď u vchodu.

Fachmani_18. dil (3)
Na stěny kolem vchodu se musela dále natáhnout hydroizolace (Zdroj: Prima DOMA)

Na stěny kolem vchodu se musela dále natáhnout hydroizolace a udělal se fabion – ten je ukončením izolace u země, kde nesmí být pravý úhel, ale pozvolný přechod. Hydroizolace se musí nechat řádně vyschnout, minimálně tři týdny, aby fungovala tak, jak má. Ale zpět ke vstupu samotnému. Na bednění se vyprofilovalo schodiště a do připraveného otvoru se pak osadily dveře.

Na řadu přijde tentokrát i instalace WC modulu. První je potřeba vybrat, zda půjde o modul pro zazdívání nebo o modul, který se skryje pod sádrokartonem. Při výběru modulu už musíte mír vybranou i mísu, aby vám k modulu seděla svou výškou. A pozor, nezapomeňte započítat i prkénko. K instalaci samotné vám pak přijde už kompletní balení, ve kterém instalatér najde vše potřebné. Tlačítko pak vybírejte u stejného výrobce jako modul, aby vám správně sedělo.

Fachmani_18. dil (2)
Před domem vznikl výkop a Karel s Pepou ho velmi správně označili, aby zabránili neštěstí (Zdroj: Prima DOMA)

Na stavbě by se v blízké době měla zapojit kamna, k tomu je však potřeba nejprve vyvložkovat komín. Pro vložku musíte vědět, jaký druh kotle budete v domě mít, jaký bude mít výkon a jaký komín na domě máte. Případně pak, jaká kamna a jaké palivo budete využívat. S palivem souvisí do budoucna i nutnost čištění komína.

Fachmani_18. dil (1)
Na stavbě by se v blízké době měla zapojit kamna, k tomu je však potřeba nejprve vyvložkovat komín (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 8. 2. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima