Únorový Zahrádkář je již na stáncích

Ačkoliv jsou zahrady v únoru stále ještě mnohdy zasypané vysokou vrstvou sněhu, pod ním se nám již probouzí nový život. Některé květiny, jako třeba čemeřice dokážou kvést i ve sněhu. A pro zahrádkáře únor znamená přípravu na jaro. Přesto máte stále ještě dost času začíst se do nového vydání časopisu Zahrádkář.

Únor – nejkratší a zároveň nejdynamičtější měsíc (Zdroj: Depositphotos)

Únor na zahradě

Na začátku jsou dny mrazivé a na konci se již mnohdy hlásí jaro. Začínají kvést čemeřice, sněženky, vilíny a lýkovce. 

Překulil se další rok a jsme na prahu nové sezony. Sotva jsme si 21. prosince připomněli, že se nám začíná vracet slunce, a už jsou tu první výsevy. Tentokrát se jim věnujeme podrobněji v našem novém seriálu – Malé škole začínajícího zelináře. Na aktuální práce pamatují také jednotliví autoři našich pravidelných kalendárií. V tomto čísle rovněž najdete notnou dávku inspirace k výběru odrůd, ať už to jsou rajčata, nebo třeba nektarinky, réva vinná či kdoulovec. 

Čemeřice
Čemeřice jsou nádherné květiny, které bez zábran kvetou i pod sněhem (Zdroj: Depositphotos)

Rubrika Proč jsem šťastný na zahradě, je opět naplněna vašimi dopisy. Je vidět, že zahrady nabývají na významu právě v době, kdy máme ostatní aktivity omezené. Vypadá to, že zahradničit začíná více lidí. Z vašich dopisů je znát nadšení a radost z toho, že můžete ponořit prsty do hlíny, radost z každého rozvitého květu, z každého voňavého a sladkého plodu, a to i za cenu někdy trochu bolavých zad, zlobení se se slimáky či jinými neduhy. Tak ať nás zahrada těší i v tomto roce, ať nám to roste a kvete ke spokojenosti naší i našich blízkých.

Vysévání
V únoru už začínáme vysévat semínka do sadbovačů (Zdroj: Depositphotos)

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2021 (12 čísel jen za 396 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (468 Kč) je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz

Publikováno: 15. 2. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima