Petra Kurshová, módní návrhářka s empatií

Pohled na krásu je zcela individuální záležitost. Každý člověk je originál a tomu odpovídá i pojem krásné věci. To, co se někomu jeví jako nádherné, v ostatních může vyvolávat odpor či znechucení. Ať už má každý z nás vkus jaký chce, pravdou je, že se všichni velice rádi obklopujeme nádhernými věcmi, které nás opakovaně těší a hřejí u srdce. Petra Kurschová je talentovaná módní návrhářka, která pracuje s každým člověkem zcela individuálně. Společně pak se svými klienty nachází soulad a harmonii.

Módní návrhářka, která věří na dobro v lidech (Zdroj: Prima DOMA)

Módní návrhářství

Petra Kurschová je kreativní a talentovaná mladá žena, plná života, která věří na dobro v lidech. Jejím životním snem vždy bylo plnit přání ženám a dělat je krásnými. Na počátku všeho byla zvídavost, odhodlání a hledání krásy. Sama si vybírala různé střihy a materiály. Vše dávala dohromady a vytvářela z nich jedinečné kousky. Její kouzelné výtvory se líbily nejen jí samotné, ale i celému okolí. 

V době, kdy tato módní návrhářka hledala sama sebe, prošla hned několika vzdělávacími institucemi. Úspěšně ukončila střední školu zemědělskou i zdravotní, stejně tak i vysokou školu ekonomickou a andragogiky. Žádné z těchto vzdělání ji však vnitřně nenaplňovalo.

Návrh
Základem každého modelu je návrh na papíře (Zdroj: Prima DOMA)

Z této dámy přímo čiší určitá originalita a kreativita. Chuť do života, optimismus i krásu podněcuje fakt, že se ve svém oblečení cítí opravdu skvěle. Září z ní ženskost, která poutá pozornost ostatních. Petra se tedy pustila na cestu plnění snů. Nejen svých, ale i snů ostatních žen. Právě pro svůj životní postoj se stala vyhledávanou módní návrhářkou.

Nejdůležitější vlastností dobrého návrháře je empatie. Petra však do své práce vkládá i jinou filozofii. Klade obrovský důraz na všechny aspekty, které jsou důležité pro její klienty. Ekonomika, krása, pohodlí i kvalita musí být splněny vždy na 100 %. 

Látka
Zásoby látek musí být po ruce (Zdroj: Prima DOMA)

Při první návštěvě v salónu předloží Petra Kurschová svému zákazníkovi jednoduchý dotazník. Díky němu zjistí veškeré potřebné informace o barvách, vzorech nebo materiálech, které se dané dámě či pánovi líbí a upřednostňuje je. V další fázi si tato mladá módní návrhářka sedne ke svému stolu, vezme do ruky tužku a pustí se do malování modelu. Ve chvíli, kdy se obě strany shodnou na daném návrhu, přejdou do sekce materiálů. Ve svém salónu disponuje opravdu velikým výběrem látek. Každý klient si jednotlivé materiály sám osahá. Zjišťuje tak, který materiál se mu líbí a je mu příjemný. Pozoruje a poznává kvalitu, hustotu tkaní či splývavost. Neméně důležité je výběr barvy či vzoru. Jakmile je látka vybraná, přechází Petra do pracovní části. V tuto chvíli dojde ke stříhání modelu, sešívání jednotlivých kompletů, technologicky se dává dohromady úplně celý model. Dále se vybírají nejrůznější knoflíčky či komponenty, které podtrhují celý nově vzniklý výrobek. V posledním kroku přichází klientka a vysněný model si odnáší domů. 

Šití
Ušít třeba svatební šaty je záležitost mnoha hodin (Zdroj: Prima DOMA)

Petra Kurschová vidí budoucnost tohoto řemesla velice pozitivně. Lidé začínají být přesyceni rychlou módou z velkých řetězců a stále častěji vyhledávají lokální výrobce, kteří jsou schopni splnit jejich potřeby, touhy i sny. Originální vzory i kreativní pojetí oděvů jsou stále častěji vyhledávaným artiklem. Neméně důležitým faktorem, který ovlivňuje dnešní spotřebitele, je i životnost oblečení. Stále častěji vyhledávají kousky k nošení, které budou dělat radost déle než jednu sezónu.
Petřino obrovské přání je vybudovat celou síť salónů, které budou dodávat služby nejen krejčovské a stylistické, ale i školící. Ráda by své umění předala dalším nově vznikajícím módním návrhářům.

Šaty
Z její dílny vycházejí originální a krásné věci (Zdroj: Prima DOMA)

24. díl: Petra Kurschová - Módní návrhářka

Partner projektu je Skupina ČEZ

ČEZ dodává energii českému řemeslu
Hlavním partnerem projektu je Skupina ČEZ (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 19. 2. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima