Seznamte se s Divočinou v zahradě

Kniha Divočina v zahradě je oslavou života drobných tvorů, kteří žijí v našich zahradách. Profesor biologie Dave Goulson v ní zaníceně vysvětluje, jak jsou naše životy a osud celého lidstva neoddělitelně propojené se životy škvorů, včel, zlatooček a pestřenek – nedoceňovaných hrdinů přírodního světa. Divočina v zahradě je zajímavým průvodcem ekologickým zahradničením. Knihu vydalo Nakladatelství KAZDA.

Dave Goulson – Divočina v zahradě, inspirace pro přírodní zahradničení (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Divočina v zahradě

Kniha je zásadním čtením pro každého, kdo má zahradu a není mu lhostejná naše planeta. Nahlédněte spolu s autorem do kompostu, vrtejte se v hlíně a nořte se do zahradního jezírka. Vydejte se na výlet za zkoumáním divočiny, jež číhá hned za vaším domem. Přírodním zahradničením přispějete k záchraně planety a tím zachráníte i sami sebe.

I malinkatá zahrádka může být domovem mnoha stovek druhů divokého hmyzu, malých savců a rostlin. Životy těchto drobných stvoření jsou stejně fascinující jako životy velkých exotických zvířat, která vídáte v dokumentech o divočině. Přesto o nich často víme jen málo. Kniha Divočina v zahradě vám poskytne nápady na mnoho praktických kroků, které můžete učinit pro to, abyste si tato drobná stvoření přizvali do života. Je možné to zkombinovat s pěstováním zdravého ovoce či zeleniny bez pesticidů a zajistit si tak přístup k hojnosti lokálně vypěstovaného a výživného jídla. 

„Pečujte o půdu, pěstujte rozmanité plodiny, podporujte opylovače a přirozené nepřátele škůdců, minimalizujte nebo úplně vynechte pesticidy a hnojiva, kompostujte a recyklujte. To vše je pro dobrého zahradníka otázkou zdravého rozumu. Pokud chcete svým vnoučatům zanechat zdravou planetu, na níž by mohla žít, je čas jít na zahradu a zabořit ruce do země,“ říká autor knihy – Dave Goulson.

Image2_FB_Divocina v zahrade_nahled
I malinkatá zahrádka může být domo­vem mnoha stovek druhů divokého hmyzu, malých savců a rost­lin (Zdroj: NAKLADATELSTVÍ Nakladatelství Kazda)

O autorovi:

Dave Goulson vystudoval biologii na Oxfordské univerzitě a v současnosti působí jako profesor biologických věd na univerzitě v Sussexu. Dvanáct let strávil studiem čmeláků a publikoval více než 250 vědeckých článků o jejich biologii. V roce 2006 založil organizaci na ochranu čmeláků Bumblebee Conservation Trust. Je autorem několika bestsellerů o životě hmyzu.

Informace o knize Divočina v zahradě:

Autor: Dave Goulson • Překladatelka: Lenka Adamcová • Doporučená cena: 369 Kč, e-kniha: 295 Kč
Originální název: The Garden Jungle • Formát: 125 x 200 mm • Počet stran: 302
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-002-4
Odkaz na knihu v e-shopu: Dave Goulson: Divočina v zahradě - Nakladatelství Kazda (knihykazda.cz)

Publikováno: 25. 2. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima