Poradíme vám, jak získat peníze. Nechte proudit jejich energii

Máte rádi peníze? Kdo by neměl, říkáte si. Potřebujete je, abyste si mohli dopřát vše po čem toužíte? Přejete si žít v blahobytu? Jestli chcete vědět, jak si do svého života přitáhnout hojnost, zpozorněte, tento článek je určen právě vám.

Bohatství na vás čeká, otevřete se mu. Stačí pár jednoduchých věcí (Zdroj: UNSPLASH/ Archiv Denisy Jedličkové)

Co si představíte, když se řekne peníze?

Strach, nedostatek, negativní emoce anebo příležitost, energie, či zodpovědnost? „Každý máme jiné nastavení mysli a společně s ním si neseme různou energii a postoj k určitým věcem. Peníze jsou o nastavení mysli. Jestliže máte s nimi spojené negativní emoce a v hloubi duše někde ukryté bloky z dětství, je víceméně jasné, že jich nebudete mít na rozdávání. Pro mě jsou finance energií, zodpovědností a zároveň nastavením mysli,“ sděluje postoj k penězům mentorka Denisa Jedličková. Popřemýšlejte, jaký vztah máte k penězům. Jestliže je negativní, nebo máte pocit, že málo vyděláváte a chtěli byste vydělávat víc, možná bude zakopaný pes ve vašem dětství.

Kasička prasátko
Nestřádejte do prasátka, dejte penězům volnost. Nechte proudit jejich energii (Zdroj: UNSPLASH/ Archiv Denisy Jedličkové)

Jak si odblokovat hojnost a blahobyt

„Nemáme peníze, to si nemůžeme dovolit, šetři a neutrácej tolik." Tyto, ale i spoustu jiných frází jsme mohli slyšet od svých rodičů, partnerů či známých. Bloky se nám zaryly do mysli a průšvih je na světě. „Většina bloků spojených s penězi vychází z rodiny. Peníze jsou také to, oč se rodiče dohadují nejvíce a neuvědomují si, jaké bloky tím svým dětem vytvářejí. A pak se to s námi táhne celý život. Pro každého je spouštěč jiný. Naší vlastní zodpovědností je pracovat na sobě a najít to, proč si nedovoluji hojnost,“ sděluje Jedličková.

Najít takový blok často není otázkou několika minut. Je na nás, abychom vypozorovali, jak nakládáme s financemi, což může trvat i delší dobu. Zkuste zjistit, kde může být blok a začněte na něm pracovat. „Doporučuji spolupracovat s někým, kdo vám téma peněz pomůže rozšifrovat, být ve společnosti lidí, kteří už mají téma financí vyřešené. A nemějte strach si pokládat tyto otázky: Proč se bojím energie peněz? Proč, jakmile mám dost peněz, tak je raději hned utratím? Proč nepřijímám peníze?“, radí mentorka.

Magnet na peníze
Přitáhněte si hojnost, je to úplně snadné (Zdroj: Depositphotos)

Chcete vyšší plat? Řekněte si o něj

Máte pocit, že muži berou o několik desítek procent větší platy, ženy mají méně peněz, pozice pro muže jsou odměňovány lépe atd.? Tohle je pouze zažitý stereotyp. I vy si můžete říci o dvojnásobek svého platu. Je jedno, jestli jste muž nebo žena. „Muži si na rozdíl od většiny žen umějí snadno říci o peníze či navýšení platu. Pro ženy je tohle úplně nové. Jsme vychováni v systému, kde jdeme do školy, pak do práce, poté do důchodu a umřít. Nejsme ve společnosti vedeni k podnikání, ale k tomu být číslo v systému, které dělá, co se mu řekne. Za mě to nejdůležitější, co by se mělo učit, je prodej a je jedno, jestli se člověk rozhodne podnikat nebo být zaměstnanec. Prodat se musíme umět tak či tak,“ sděluje Jedličková. Pamatujte, že nikdo jiný místo vás si neřekne o lepší výplatu, bonus anebo větší hodinovou sazbu. Jedině vy sami musíte vědět, co chcete a musíte si o to říct.

Výplata bankovek
Nebojte se říct si o vyšší plat (Zdroj: Depositphotos)

Jak si zpříjemnit život? Tip jak na to

Vnímejte peníze jako hru. Jakmile začneme na penězích lpět a dávat jim nad námi kontrolu, sejme nás to. Energie peněz nám krásně aktivuje kreativní energii. Přemýšlejte, jak můžete použít svou energii a vytvořit něco unikátního, co může posunout ostatní a vyřešit jejich problém. 

Rostliny bankovek
Nechte peníze růst a rozmnožovat se (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 3. 3. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima