Pořiďte si březnové vydání časopisu Zahrádkář

V březnu na zahradě začíná dýchat jaro, konečně nebude noc delší než den. Každým dnem začínají kvést další a další rostliny – cibuloviny a hlíznaté květiny, vrby jívy, mandloně nebo dříny. Začínají dny vyplněné prací na zahrádce.

Nové březnové číslo časopisu Zahrádkář již v prodeji (Zdroj: Anonce časopisu Zahrádkář)

V březnovém čísle časopisu Zahrádkář se věnujeme více zelenině. Aby také ne, je ten pravý čas doma vysít rajčata, ale i jednoleté bylinky (majoránku, saturejku, bazalku), přesazovat sadbu paprik a lilků. Ven můžeme začít vysévat mrkev, petržel, hrášky, cibuli, ředkvičky, kopr a mnoho dalších.

Náruč zeleniny
Abyste měli bohatou úrodu, začněte včas (Zdroj: Depositphotos)

Také často na sáčcích s osivy či na popiskách jednotlivých odrůd zeleniny narážíte na neznámá slova? Právě pro vás je připraven článek Zahrádkářská terminologie a výběr zaměřený na pomoc při orientaci v zahradnickém jazyce. Přehledný výběr mrkví připravila společnost MoravoSeed, zajímavé cibulové zeleniny pro rok 2021 naleznete v sortimentu firmy SEMO. Celou nabídku uzavírá článek o řepách a mangoldech.

Mimo jiné jsme se zastavili za prvním evropským pěstitelem hlohu peřenoklaného. Z neobvyklých ovocných dřevin vás seznámíme s čínskou kdouloní a třetím dílem pokračujeme s jarními cibulovinami.

V příloze Zahrádkářka si můžete připravit kvašenou zeleninu podle Květy Korečkové a s Hankou Sládkovou si pochutnáte na luštěninových polévkách. Návod na jarní bylinkovou očistu si můžete přečíst v příspěvku Radmily Malinovské. Jak na sesazované jarní nádoby vám poradí floristka Hana Šebestová Kindelmannová.

Zahrádkářka březen
V příloze časopisu najdete skvělé recepty (Zdroj: Anonce časopisu Zahrádkář)

Březnové vydání tištěného časopisu Zahrádkář přináší předplatitelům monotematickou přílohu. Jarní knihovnička (č. 29) roku 2021 nabízí podrobně zpracované téma chilli paprik.

Příjemné počtení přeje Zahrádkář.

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2021 (12 čísel jen za 396 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (468 Kč) je předplatné cenově výhodnější, navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz

Publikováno: 11. 3. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima