Oblíbené řemeslné tábory pro děti

Příměstské a pobytové řemeslné tábory Kutil Junior jsou unikátní svým konceptem. Jedná o jediné tábory, které pomocí nástrojů, nářadí, technických a elektronických pomůcek pomáhají rozvíjet zručnost, technické myšlení, představivost, logiku a kreativitu. Kromě toho děti zažijí legraci, napětí a dobrodružství.

Tábor Kutil Junior je mezi dětmi oblíbený (Zdroj: Kutil Junior)

Tábory se konají v pražských školách, které mají výborné zázemí a disponují skvělým venkovním prostorem. Děti jsou totiž v každé volné chvíli venku na vzduchu, kde jsou pro ně připraveny dovednostní soutěže a sportovní hry tak, aby kromě rukou nezahálel ani zbytek těla.

Děti na hřišti
Pro děti jsou připraveny sportovní hry (Zdroj: Kutil Junior)
Děti v bazénu
Věnují se sportu (Zdroj: Kutil Junior)

Po celou dobu tábora probíhá celotáborová hra, jejíž vyvrcholení přichází v pátek. Děti jsou rozděleny do řemeslných cechů – dílen. Vymyslí si své názvy, erby, pokřiky a hymny. Společně plní úkoly, řeší kvízy, luští hádanky, hledají kešky a nápovědy k šifrám. Jejich cílem je totiž odemknout zamčenou kutilskou bednu, která obsahuje velké překvapení. K tomu dojde ale vždy až poslední den tábora.

Kutilská bedna
Cílem je odemknout kutilskou bednu (Zdroj: Kutil Junior)

Mezitím pracují děti i na svých projektech. A to nejen na těch, k nimž dostanou postup, podle nějž vyrábějí, ale především na svých vlastních kreativních výrobcích. K dispozici mají totiž nejen veškeré nářadí, ale i velkou zásobu materiálu, který je jim plně k dispozici. Vznikají lodě, letadla, nábytek pro panenky, domečky pro křečky, filmoví hrdinové, zvířátka a mnoho dalšího.

Děti řežou
Děti mají k dispozici veškeré nářadí (Zdroj: Kutil Junior)
Dětské výrobky
Vyrábějí spoustu výrobků (Zdroj: Kutil Junior)

Jeden den stráví děti na celodenním výletě. Jeho cílem je vždy netradiční místo, které je spojené s nějakým řemeslem. Ať už je to truhlářská dílna, pasení oveček a výroba z ovčí vlny, expozice Zemědělského muzea či botanická zahrada s programem.

Děti u stolu
Děti se učí různým činnostem (Zdroj: Kutil Junior)

Předposlední den si kromě všech ostatních zábav užijeme společného táboráku a prodlouženého programu včetně bojovky, kytary a zábavných soutěží.

Táborák
Všichni si užijí společný táborák (Zdroj: Kutil Junior)

A v pátek je ten nejnapínavější den. Nejen, že musíme dohrát všechny hry a otevřít záhadnou bednu, ale je třeba také připravit jarmark pro rodiče a návštěvníky tábora. Na něm totiž všichni účastníci představí svoje výrobky a mohou je po dohodě i „prodat“. Prodává se za bonbóny, za pusinky, za drobné. Někteří rodiče (ti, jejichž děti už na táboře byly) přichází s velkými nákupními taškami, protože vědí, že není jednoduché všechny výrobky odnést.

Reakce dětí i rodičů jsou skvělé. A děti se většinou vrací. I z toho důvodu se program každý rok mění, aby připravil svým nadšeným kutilům nová překvapení. Už teď můžeme prozradit, že ta letošní budou z oblasti robotiky a 3D technologií.

Všechny informace i fotografie z předchozích ročníků jsou k dispozici na www.kutiljunior.cz.

Publikováno: 22. 3. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima