Voda je základ života. Je součástí živé hmoty, tělních tekutin a každé naší buňky. Zároveň pokrývá více než 71 % zemského povrchu. Tušili jste ale, že má svůj vlastní svátek? Světový den vody připadá na 22. březen a slaví jej lidé po celém světě. Právě díky němu si můžeme připomenout, jak významný zdroj života představuje. Někteří z nás však zapomínají, jak moc je pro lidské tělo důležitá. Schválně jestli víte, kolik vody bychom měli denně vypít a jak ji uchovávat v co nejlepší kvalitě.
Voda je pro lidský život nepostradatelná. Jen si představte, že zatímco člověk vydrží bez jídla až čtyři týdny, bez vody dokáže přežít zhruba dva nebo tři dny. Každý její doušek přispívá ke správné funkci střev a trávící soustavy, napomáhá transportu živin do buněk a tkání, odvádí škodliviny z těla, reguluje tělesnou teplotu a hraje významnou roli v rovnováze krevního tlaku. Podtrženo sečteno, jde o nepostradatelnou tekutinu v lidském těle, bez které nejde žít.
Kolik vody bychom měli vypít za den? Obecně se doporučuje pít 1,5 - 3 l vody v závislosti na naší váze, věku ale také ročním období. Pokud si tedy denně nalijete deset skleniček vody, máte s největší pravděpodobností vyhráno!
Zatímco vodu ke svému životu potřebujeme, s pravidelným pitným režimem souvisí také nákup plastových lahví, které jsou svým složením k přírodě velmi nešetrné. Každou vteřinu se jich na světě přitom prodá asi 20 tisíc kusů. Jen česká rodina se čtyřmi členy vyprodukuje ročně v průměru 140 kg plastových obalů, tedy odhadem asi šest žlutých kontejnerů. A to už je pořádně vysoké číslo! Nejčastěji se plast používá právě na balení pitné vody, a to i v zemích kde zdraví nezávadná voda teče přímo z kohoutku. Jak tedy ulehčit nejen našim taškám ale také životnímu prostředí? Řešení je jednoduché, místo balené vody vyzkoušejte tu z vodovodu. I když máme v Čechách vodu kvalitní, dle výzkumu vadí 66 % Čechům přílišná tvrdost. Dalších 30 % si stěžovalo na přítomnost chlóru, jiným překážel nepříjemný zápach či výrazná kalnost vody.
Abychom tedy vodu z kohoutku dovedli k úplné dokonalosti a zbavili ji nejen mikroplastů ale také nepatrných částeček olova či mědi, je ideální volbou právě použití vodního filtru. Po těch nyní začíná pokukovat stále více Čechů. Až 44 % dotazovaných považuje filtraci za způsob, jak dosáhnout ještě její lepší kvality i chuti. Filtrace proto začíná dávat smysl nadšencům zdravého životního stylu, milovníkům čisté chuti vody i lidem, zajímající se o témata udržitelnosti.
V případě, že i vy uvažujete o koupi nového společníka do bytu, máte na výběr z několika možností:
Filtrační konvice Brita je ideálním pomocníkem k filtraci vody určené pro vaření, pití a přípravu čaje a kávy. Filtr pomáhá odstranit stopy vodního kamene, chlór, těžké kovy, herbicidy, pesticidy i zbytky léků. Zároveň výrazně zlepšuje chuť vody a umožňuje plné rozvinutí vůně vašeho oblíbeného šálku kávy či čaje.
Jestli chcete mít u vás doma filtrovanou vodu ihned k dispozici, řešením bude filtrační hlavice s digitálním odečtem filtrovaných litrů vody, která se montuje přímo na vodovodní kohoutek výrazně redukuje v pitné vodě obsah olova a jiných těžkých kovů, chlóru, hormonů, herbicidů a pesticidů. Dokáže také filtrovat mikroplasty nebo bakterie – pokud jsou ve vodě přítomny. Montáž je jednoduchá.
Filtrační láhev na vodu umožňuje mít kvalitní vodu vždy po ruce na cestách, při práci nebo ve škole, je dokonce vhodná do myčky.
Publikováno: 20. 3. 2021