Stále více oblíbené energetické poradenství využívá nově i videohovorů

Energetická konzultační a informační střediska nabízejí široké veřejnosti dlouhodobě a zdarma poradenství, díky kterému lze výrazně ušetřit za energie. Garantuje je Ministerstvo průmyslu a obchodu a lidé se díky nim dozví víc o energetických úsporách a souvisejících dotacích. Poradenství může od letošního nově probíhat také formou individuálních živých videohovorů.

Češi mají zájem o dotační poradenství (Zdroj: Depositphotos)

Právě dotační poradenství je jedním z hlavních témat, o které mají Češi při energetických konzultacích zájem. V posledních letech vyřídila střediska více než 100 000 dotazů na projekty energetické účinnosti a úspor. Bezmála každý druhý dotaz se týkal zateplování budov a s tím související dotační podpory.

Žena, energetický štítek
Dotace v současné době hrají na poli energetických úspor důležitou roli (Zdroj: Depositphotos)

Odborníci vám poradí, jak na velké projekty jako je například zateplení činžovního domu, tak i s výběrem vhodného osvětlení do malé dílny. Klientům navíc experti pomáhají i se žádostí o dotaci. Klíčové je vždy kritérium ekonomické výhodnosti nikoliv návratnosti investice. Primárně proto doporučujeme ty kroky, které mají nejlepší poměr cena–⁠efekt a jsou pro klienta ekonomicky nejvýhodnější. Nejdůležitější část projektu je příprava. Všem, kteří by rádi uspořili energie nebo už připravují konkrétní projekt, poradí s odbornou stránkou energetických úspor nebo dotační podpory.

Fotografie domu
Nejdůležitější část projektu je příprava (Zdroj: Depositphotos)

Dotace v současné době hrají na poli energetických úspor důležitou roli. Dotační podmínky fungují zároveň jako ukazatel dobře připraveného a realizovatelného projektu. Splnění dotačních podmínek je garancí pro samotného žadatele, že projekt je v souladu s platnou legislativou a skutečně uspoří energie. To platí jak pro menší úpravy v domácnostech, tak pro rozsáhlejší úpravy kancelářských, výrobních nebo průmyslových prostor.

Díky nové formě poradenství prostřednictvím videohovorů se konzultace stávají ještě dostupnější. Také jde o alternativu osobního poradenství, které je v době koronaviru velmi omezené. S odborníkem si stačí dohodnout termín, kdy se videohovor uskuteční prostřednictvím Skypu, Teamsů, Zoomu nebo třeba aplikace Google Meet. Během konzultace formou může zájemce o poradenství sdílet s odborníkem obrazovku, ukázat mu tak například projektovou dokumentaci a řešit s ním konkrétní detaily jako třeba navrženou skladbu stavebního materiálu nebo způsob vytápění. To vše jednoduše z pohodlí i bezpečí domova či kanceláře.

Videohovor
Nová forma poradenství prostřednictvím videohovorů (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 28. 3. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima