Pořiďte si aprílové vydání časopisu Zahrádkář

V měsíci dubnu na zahradě začíná pracovní špička. Je nutné dobře hospodařit s časem, jelikož nás každou chvíli může ze zahrady vyhnat pověstné aprílové počasí. Duben je měsíc sázení a vysévání. Nyní rozhodujeme, z jakých květin se budeme těšit celou sezonu.

Právě vychází dubnové číslo časopisu Zahrádkář (Zdroj: Zahrádkář)

V aprílovém vydání časopisu Zahrádkář se věnujeme bylinkám, ladoňkám, nebo také roubování či hnojení. O tom, že existují bylinky na každé trápení, se dozvíte v zajímavém rozhovoru Jana Stanzela a Simony Berkové, která umí s bylinkami doslova kouzlit. V příspěvku Pavla Sekerky se seznámíte s oblíbenými jarními cibulovinami — ladoňkami, jejichž modré koberce zdobí okraje záhonů či rozpustile zplaňují v trávnících.

Polovina dubna je ideální dobou, dobou první mízy, kdy začínáme s přeroubováním ovocných stromů jinou odrůdou. Peckoviny roubujeme zhruba v polovině dubna, většinu odrůd jádrovin pak začátkem května. Další rady se dočtete v rubrice Kalendárium, autora Josefa Suse. Praktické rady jak na hnojení jahodníku po jarní výsadbě vám poradí Oldřich Kříž, rostlinolékař Jaroslav Rod zase při potížích s chorobami a škůdci, a pokud vás trápí houby v zahrádce, začtěte se do Mykologického okénka.

Jarní zahrada
Buďte připraveni na novou sezonu (Zdroj: Depositphotos)

Pravidelné příloha Zahrádkářka je tentokrát věnovaná velikonoční inspiraci. Nadchází čas zdobení vajíček a tradičních jídel plných čerstvých jarních bylinek. S Květou Korečkovou si můžete uvařit například bílou velikonoční polévku, pastevcův koláč nebo mrkvový dortík. K originální jarní snídani připravte vařená, oloupaná a v přírodních nálevech (červená řepa, kurkuma, špenát aj.) barvená vajíčka. Radmila Malinovská vám prozradí kombinaci na jarní detoxikační čaj.

Dubnové vydání tištěného časopisu Zahrádkář přináší předplatitelům osivo cukety Emperol F1 od společnosti Semo. Předplaťte si váš oblíbený časopis o zahradě na rok 2021 (12 čísel jen za 396 Kč) i zpětně! Oproti běžnému stánkovému prodeji (468 Kč) je předplatné cenově výhodnější, navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz

Zelenina v hlíně
Duben je měsíc sázení a vysévání (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 5. 4. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima