Ponořte se do barevného světa ptáků s knihou Moje ptačí knížka

Zajímá vaše děti svět kolem nás? Rádi pozorují přírodu? Svět ptáků je rozmanitý a barevný. Pokud byste se chtěli dovědět něco o tom, jak se ptáci chovají, co jedí, jak se k nim chovat, jak je pozorovat, pak zpozorněte. Nová kniha Moje ptačí knížka vám pomůže porozumět světu těchto malých opeřenců.

Svět ptáků je rozmanitý (Zdroj: Depositphotos)

V našich končinách žije něco přes 300 druhů ptáků. Na malé či velké, pestré i jednobarevné opeřence můžeme narazit v lese, na poli i u vody. Pročpak si ptáci na jaře prozpěvují? A co dělají v létě, když jsou velká vedra? Kteří z nich odlétají na podzim na jih? A jestlipak se ti, co tu zůstanou, přes zimu třesou chladem? Vydejte se za tajemstvími ptačí říše a podívejte se, co ptáci dělají v jednotlivých ročních obdobích. Moje ptačí knížka dětem odhaluje mnoho zajímavostí ze světa malých opeřenců – pozorování ptáků je s ní mnohem zábavnější.

O autorce:

Svenja Ernsten si už jako malá holčička ráda vymýšlela příběhy a milovala knížky. Narodila se v Berlíně. Vystudovala učitelství pro základní školy v Münsteru, kde posléze také vyučovala na základní škole. Dnes sama píše knížky pro děti, v nichž svým dvěma ratolestem ráda vysvětluje svět kolem nás. V Nakladatelství KAZDA od této autorky již vyšly oblíbené knihy pro děti: Co ze mě bude?, Chodí mýval brzy spát?, Musí si lev stříhat hřívu?, Kdopak to tu běžel?

Moje ptačí knížka
Moje ptačí knížka (Zdroj: KAZDA)

Ukázky z knihy:

„Ptáky můžete pozorovat v kteroukoli roční dobu. Najděte si k tomu klidné místečko na balkoně, na terase nebo za oknem. Zkuste se moc nehýbat, abyste je nevyplašili.

Na jaře můžete sledovat ptáky při stavění hnízd, a to zejména v blízkosti živých plotů a keřů. Pokud najdete hnízdo se snůškou, vajíček ani ptáčátek se nedotýkejte a ptačí rodinku pozorujte jen z dálky. V létě ptáky můžete nalákat ptačím napajedlem. V něm mohou drobní opeřenci uhasit žízeň nebo si očistit peří.

Ptáci někdy potřebují při hledání potravy naši pomoc, a to nejen v zimě. I v létě, když je horko a sucho, často nemohou najít dostatek potravy a rádi zaletí ke krmítku. Téměř všichni ptáci si s oblibou pochutnají na slunečnicových semínkách nebo nasekaných oříšcích. Kosi a červenky si smlsnou i na ovesných vločkách, kouscích ovoce a na rozinkách. Dbejte na to, aby bylo v krmítku vždy sucho a čisto.

Dalekohledem můžete dobře pozorovat ptáky na střechách a ve vzduchu. Především na podzim můžete vidět velká hejna ptáků, kteří se shromažďují před cestou na jih.“

www.knihykazda.cz

Publikováno: 8. 4. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima