Nové knihy z nakladatelství Portál pro potěchu duše

I když se venku pomalu chystá jaro, počasí přeci jen ještě nepřeje dlouhým pobytům venku. A tak po pořádné procházce není nic lepšího než si udělat hezkou chvilku s knihou. Nakladatelství Portál pro takové chvíle připravilo několik zajímavých titulů, které vám pohladí duši i pomůžou lépe si užít život.

Nové knihy z nakladatelství Portál pro potěchu duše (Zdroj: Depositphotos)

Pondělí či pátek, vždy má někdo svátek

Chyběly vám pracovní listy pro seniory? Možná jste dlouho hledali mezi množstvím pracovních sešitů pro předškoláky a mladší školáky, ale tematicky nebyly vždy vhodné pro práci s osobami nad 65 let. Už nehledejte. Máme pro vás pracovní sešit obsahující ucelený záběr aktivizace seniorů nebo osob se zdravotním znevýhodněním, např. po mozkové mrtvici. Sešit je vhodný jak pro jednotlivce, tak pro práci v řízené skupině. V krátkém, ale podrobném úvodu autorky upřesňují jak se sešitem pracovat, co si na konkrétní činnosti připravit, čím aktivity ještě obohatit, jak tvořit různé modely mandal podle schopností pracovní skupiny či jednotlivce.

pondeli_ci_patek_vzdy_ma_nekdo_svatek_web
V krátkém, ale podrobném úvodu autorky upřesňují jak se sešitem pracovat (Zdroj: nakladatelství Portál)

Pořádek v pokoji, pokoj v duši

Pořádek v pokoji, pokoj v duši není kniha o tom jak si uklidit doma nebo v kanceláři, nýbrž kniha o tom, jak podpořit svou radost ze života tím, že vytvoříme vnější pořádek, který vede k vnitřnímu klidu. Světově proslulá Marie Kondo se věnuje podobnému tématu, ale ve své teorii doporučuje nechat si pouze věci, které vám přinášejí radost. Ostatní radí bez milosti opustit. Ovšem takový systém může mít své nedostatky. Například gumové holínky vám samy o sobě zřejmě mnoho radosti nepřinesou, ale při průtrži mračen nebo povodni vám udrží nohy v suchu. A tudíž mají potenciál vás naplnit štěstím i klidem. Všechny autorkou uváděné důvody mají jednotící myšlenku, že pořádek fyzických věcí, které vás obklopují, přinese pořádek, klid a, jak tvrdí v podtitulu českého překladu, i štěstí do vaší mysli.

poradek_v_pokoji_pokoj_v_dusi_web
Udělejte si místo pro štěstí, radí Gretchen Rubin ve své nejnovější knize Pořádek v pokoji, pokoj v duši a začíná ji devíti důvody, proč je lepší mít ve věcech pořádek (Zdroj: nakladatelství Portál)

Život je příliš krátký na to, aby...

Život je příliš krátký na to, abychom se hodnotili negativně, abychom následovali davy, abychom propadali pesimismu, abychom se užírali nenávistí, abychom si života neužívali, abychom jím šli sami, abychom kazili život ostatním… Prozkoumejte svou nedávnou minulost a nerozptylujte se přemýšlením o lidech kolem vás, kterým by možná velmi prospělo zabývat se tím, co jste právě přečetli. Na druhé teď zapomeňte. Myslete na sebe a dopřejte si dost času na bádání, jaký přístup byste měli zvolit a jaký rozhodně opustit. Je to váš život. A je opravdu příliš krátký na to, abyste ho promarnili v představách, že máte dost času zrealizovat všechno, o čem sníte, až se pro to jednou opravdu rozhodnete.

zivot_je_prilis_kraty_na_to_aby_web
Život je příliš krátký, tak si jej snažte užít ke své spokojenosti (Zdroj: nakladatelství Portál)

Publikováno: 1. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima