Fachmani - v 28. díle se dozvíte jak na montáž svodů ze střechy

Děsí vás rekonstrukce domu? Nebojte se, nejste v tom sami! FACHMANI, kutil Pepa Libický a komik Karel Hynek, jsou totiž vaše jistota! Ať už se rozhodnete budovat svépomocí nebo s partou řemeslníků, fachmani vám od A do Z poradí, jak na to. Bez nervového kolapsu, bez zbytečných finančních ztrát, v adekvátním čase! A že těch nástrah a problémů může být! Se špetkou humoru to však nemusí být drama.

Fachmani - v 28. díle se dozvíte jak na montáž svodů ze střechy (Zdroj: Prima DOMA)

Jdeme do finále, je čas na montáž svodů ze střechy. Ty se dnes dělají z mnoha různých materiálů, dodržovat by se ale měl jednotný systém se střechou, aby vše fungovalo, jak má. Barvu si pak vyberete z velkého vzorníku, takže vše bude ladit s fasádou i střechou. Spojování trubek je pak v dnešní době velmi jednoduché, víceméně se do sebe „zacvakají“ a pouze zajistí speciálním lepidlem nebo tmelem.

Muž, okap
Spojování trubek je v dnešní době velmi jednoduché (Zdroj: Prima DOMA)

Fachmani se vrhnou i na realizaci zahrady. Nejprve dojde na rekultivaci celého pozemku, protože jeho původní podloží je jílové, a pro zahradu tudíž nepříliš vhodné. Na něj tedy přijde vrstva písku a speciálního substrátu, čímž dojde k přípravě celé půdy. Ta se ještě projede frézou a načechrá, následně se rozkreslí jednotlivé záhony a do nich se vysadí rostliny. Záhony samotné se pak ohraničí vhodným obrubníkem, aby byly oddělené od trávníku. Před pokládkou trávníku se ještě položí závlahové trubky podle projektu a napojí se na zdroj vody. A pak už zbývá jen kobercový trávník položit.

Zahrada pohled shora
Zbývá už jen položit kobercový trávník (Zdroj: Prima DOMA)

V rámci finalizace dojde také na doinstalaci fotovoltaiky, respektive zásobníku propojeného s plynovým kotlem a střídače, tedy „mozku“ celého systému. Zopakujeme i rozdíly mezi jednotlivými systémy a poradíme, který si kam vybrat.

A protože jsme v závěru samotného pořadu, ukážeme, jak se proměnilo celé přízemí domu.

Publikováno: 19. 4. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima