Peter Wohlleben – Půjdeš s námi ven? Objevitelské výpravy za přírodou ve městě

Oblíbený autor Peter Wohlleben v knize Půjdeš s námi ven? dětem poradí, jak rozdělat oheň bez zápalek, jak si vypěstovat dýni nebo vyrobit sluneční hodiny. Děti od šesti let se v knize dočtou, jaká zvířata mohou potkat ve městě, jak bezpečně přespat na zahradě či balkoně, které rostliny v parku jsou jedlé, a co si sbalit do batohu na průzkumnou výpravu. Kniha vychází 17. května 2021 v Nakladatelství KAZDA. Připravuje se také audiokniha v interpretaci Martina Preisse.

Peter Wohlleben – Půjdeš s námi ven? Objevitelské výpravy za přírodou ve městě (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Dají se květiny jíst? Kdo to rozryl trávník v parku? Jak si vlastnoručně sestrojit kompas? Proč některé stromy zrovna nevoní? Nechte si předčítat nebo čtěte sami z knihy Petera Wohllebena Půjdeš s námi ven? a objevujte zázraky přírody ve městě. Hned za dveřmi domu na děti čekají nezapomenutelné zážitky a spousta dobrodružství.

Příroda je všude kolem nás – i ve městě. Na mnoha nečekaných místech se překvapivě daří různým živočichům i rostlinám. Bydlí tam s námi třeba myši, králíci, a někdy dokonce lišky či divočáci. Úzké škvíry mezi dlažebními kostkami a praskliny v asfaltu zase pohotově obsadily lišejníky, mechy či pampelišky.

Žába
Kniha děti seznámí s přírodou a jejími obyvateli (Zdroj: Depositphotos)
Dobrodružství
Dobrodružství mohou malí objevitelé zažít i za humny (Zdroj: Depositphotos)

„Rád bych vás pozval na expedici, která začne hned za vašimi dveřmi. Za dobrodružstvím totiž vůbec není nutné jezdit daleko. Leccos dobrodružného můžete podniknout dokonce i ve svém pokoji. Jakmile vyjdete na ulici, můžete toho objevovat ještě daleko víc. V parku vám ukážu, jak si z kousku kůry vyrobit lodičku, která opravdu pluje. Jak vidíte, už se nemůžu dočkat, až společně vyrazíme ven,“ říká v knize její autor Peter Wohlleben.

Kniha
Kniha Půjdeš s námi ven? bude pro malé čtenáře zajímavou inspirací (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

O autorovi:

Peter Wohlleben (1964) se již od dětství chtěl stát ochráncem přírody. Studoval lesnictví a přes dvacet let pracoval jako úředník zemské lesní správy. Vede Lesní akademii v německém regionu Eifel a usiluje o návrat pralesů do různých oblastí světa. Často vystupuje v televizních pořadech, pořádá přednášky a semináře a píše knihy na témata týkající se lesa a ochrany přírody. Svými bestsellery Tajný život stromů, Citový život zvířat, Moudrost lesa, Přírodě na stopě a dalšími nadchl čtenáře po celém světě. V Německu vydává časopis Wohllebenův svět. V roce 2019 mu byla udělena Bavorská státní medaile za zásluhy při ochraně životního prostředí, a to za jeho citlivé a nekonvenční zprostředkovávání vědeckých poznatků. Další knihy Petera Wohllebena pro děti: Slyšíš, jak mluví stromy?Víš, kde bydlí zvířata?Víš, kde jsou děti stromů?Kde si Píťa zchladí tlapky?.

Odkaz na knihu v e-shopu: Peter Wohlleben: Půjdeš s námi ven? - Nakladatelství Kazda (knihykazda.cz)

(Zdroj: Nakladatelství Kazda)
(Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Publikováno: 15. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima