HELUZ podporuje mladé architekty

Laureátem zvláštní ceny společnosti HELUZ v soutěži Diplomky roku 2020 se stal absolvent Fakulty architektury VUT v Brně Jan Urbášek za projekt Brno Kohoutovice, Sacrum. Slavnostní vyhlášení Přehlídky diplomových prací proběhlo online z Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze.

HELUZ podporuje mladé architekty (Zdroj: diplom.ky)

Soutěž mladých architektů

Podcast s vítězem najdete zde: https://www.archspace.cz/podcast-jan-urbasek

Jan Urbášek
Laureátem zvláštní ceny společnosti HELUZ v soutěži Diplomky roku 2020 se stal absolvent Fakulty architektury VUT v Brně Jan Urbášek (Zdroj: diplom.ky)

Celá škála projektů od krajinářských po urbanisticko-architektonické, od novostaveb až po revitalizace a rekonstrukce v historickém prostředí, takovou pestrost přinesla diplomová díla finalistů 21. ročníku Přehlídky diplomových prací. Tu každoročně pořádá Česká komora architektů se záměrem porovnávat úroveň kvality studia na vysokých školách architektury a příbuzných oborů. V posledním ročníku se o ocenění ucházelo 131 diplomantů. Vítězem se stal Jakub Wiesner s urbanisticko-architektonickou prací Praha 10 – Trash obhájenou na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením Ivana Kroupy.

Projekty3
Oceněný projekt získal poskytnutí mediálního prostoru pro prezentaci práce na portálu archSPACE (Zdroj: diplom.ky)
Projekty
Vzniklo přirozené centrum (Zdroj: diplom.ky)

Zvláštní cenou společnosti Heluz byl oceněn Jan Urbášek za projekt Brno Kohoutovice, Sacrum. Absolventa Fakulty architektury VUT v Brně z ateliéru Josefa Kiszky porota ocenila
za "kompaktní ucelené řešení, které zohledňuje daný účel“. Návrh má v sobě podle porotců: „Jednak vznešenost, jakou od sakrální stavby očekáváme, jednak schopnost komunikovat se svým urbánním okolím daným původní vesnicí i pozdějšími panelovými domy. Vzniklo přirozené centrum.“

Projekty4
Ukázka moderního pojetí sakrální stavby (Zdroj: diplom.ky)
Projekty6
Prostor nabízí kompaktní ucelené řešení, které zohledňuje daný účel (Zdroj: diplom.ky)

Více o projektu najdete zde: https://diplom.ky/2020/Brno-Kohoutovice-Sacrum

Oceněný projekt získal poskytnutí mediálního prostoru pro prezentaci práce na portálu archSPACE v hodnotě 55 000 Kč.

Projekty1
Snoubí se zde vznešenost, jakou od sakrální stavby očekáváme (Zdroj: diplom.ky)
Projekty2
Stavba má schopnost komunikovat se svým urbánním okolím daným původní vesnicí i pozdějšími panelovými domy (Zdroj: diplom.ky)

Publikováno: 2. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima