Jak si vytvořit dokonalý sestřih v domácích podmínkách

Kadeřnictví a holičství jsou již nějaký ten pátek zavřená a vy přemýšlíte, jak vrátit svůj účes do dokonalé formy, ale bojíte se ostříhat doma? Máme pro vás několik tipů, jak předejít vlasovým katastrofám, které můžete buďto vyzkoušet sami nebo s dopomocí někoho z domácnosti.

Jak si vytvořit dokonalý sestřih v domácích podmínkách (Zdroj: Neonbrand Unsplash.com)

Dámské stříhání

Ačkoliv je dámské stříhání o poznání náročnější než pánské, není nemožné naučit se správně ostříhat i sama v pohodlí domova. Naprosto nezbytnou výbavou je velké zrcadlo, hřeben a kvalitní profesionální nůžky. S obyčejnými byste si mohly na hlavě vyrobit velkou paseku. Je naprosto nezbytné, aby byly nůžky dokonale ostré a vlas krásně ustřihly bez „žvýkání“. V opačném případě riskujete roztřepení konečků.

Depositphotos_25307801_l-2015
Ačkoliv je dámské stříhání o poznání náročnější než pánské, není nemožné naučit se správně ostříhat i sama v pohodlí domova (Zdroj: Depositphotos)

Nejprve si vlasy umyjte šamponem a kondicionérem, a ještě vlhké je rozčesejte. Vlhčí a čerstvě umyté vlasy se vám budou stříhat nejlépe. Po celou dobu stříhání se snažte držet hlavu rovně a nesklánět ji na jednu stranu, aby byly ustřižené vlasy všude stejně dlouhé. Nejprve zastřihněte konečky a pokud se budete cítit pevně v kramflecích, můžete se pokusit i o střih ofiny. Pokud si chcete svépomocí nabarvit vlasy, zvolte kvalitní barvu z drogerie nebo si nechte od své kadeřnice umíchat pytlíček své barvy na doma. Určitě se ale samy nepouštějte do odbarvování, složitých melírů či střihů – to nechte raději na odborníkovi.

Přístroje
Pokud se budete cítit pevně v kramflecích, můžete se pokusit i o střih ofiny (Zdroj: Braun)

Pánské stříhání

Každý gentleman touží po dokonale upravených vlasech – a protože jsou v současnosti holičství i barbershopy zavřené, nezbývá než se naučit upravit účes svépomocí. K perfektnímu střihu budete potřebovat kvalitní holící strojek na vlasy nebo zastřihovač. Jelikož budete střídat více nástavců, je zapotřebí mít k dispozici alespoň ty nejzákladnější. Pokud se budete chtít pustit i do stříhání vršku hlavy, pořiďte si profesionální nůžky, které vlas bezchybně zastřihnou. Aby se vám vlasy upravovaly co snadněji, umyjte si je a stříhejte je vlhké. Začněte u temena hlavy a postupujte směrem dolů. Čím blíže ke krku budete, tím nižší nástavec použijte. Jednotlivé přechody by na sebe měly navazovat, vyhněte se ostrým „schodům“. Po vyholení zadní části hlavy přejděte ke zbylým částem, případně nůžkami dolaďte vršek hlavy. Na závěr opatrně zastřihněte oblasti kolem uší a obličeje.

Depositphotos_25307801_l-2015
Každý gentleman touží po dokonale upravených vlasech i vousech (Zdroj: Braun)

Pokud si nevíte rady s výběrem zastřihovače, vsaďte na osvědčenou klasiku! Zastřihovač na vousy, vlasy a chloupky Braun MBMGK7 byl navržen tak, aby se snadno používal. Stačí stisknout tlačítko a technologie AutoSense upraví výkon zastřihovače podle konkrétní hustoty vlasů a usnadní tak práci i s tím nejhustějším porostem. Je voděodolný a všech osm nástavců je omyvatelných.  Kromě osmi nástavců disponuje také třinácti režimy a délkou střihu od 0,5 mm do 21 mm. Samozřejmostí je i praktické cestovní pouzdro. Výrobce na zastřihovač poskytuje 5 let záruku po registraci na jeho stránkách. Zastřihovač Braun MBMGK7 i další produkty z edice Braun k 100. výročí lze zakoupit ve vybraných prodejnách a e-shopech, např. na alza.cz.

Depositphotos_25307801_l-2015
Pokud si nevíte rady s výběrem zastřihovače, vsaďte na osvědčenou klasiku (Zdroj: Braun)

Publikováno: 27. 4. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima