Okamžitá pomoc - rychletuhnoucí beton Knauf BN 30

Potřebujete pokud možno rychle něco zabetonovat? Obrubník, kanál, sloupek plotu nebo třeba zárubně bezpečnostních dveří? Rychletuhnoucí beton Knauf BN 30 je pro tyto případy ideální pomocník.

Okamžitá pomoc - rychletuhnoucí beton Knauf BN 30 (Zdroj: Knauf)

Při použití betonu Knauf BN 30 dochází k nárůstu pevnosti již po 3 hodinách, konkrétně na hodnotu 3 MPa. Hned druhý den po zpracování získá beton pevnost 30 MPa (což pro představu odpovídá zatížení 300 kilogramů na 1 cm2), přičemž konečná pevnost v tlaku činí dokonce 37 MPa, C30/37. Tato cílová hodnota je dostačující pro relativně široké využití.

Plot 1
Knauf beton BN 30 nabízí uživatelům vynikající pevnost v kombinaci s vysokou rychlostí tuhnutí a maximální spolehlivostí (Zdroj: Knauf)

Příprava betonu je velmi jednoduchá a trvá maximálně 3 minuty, kdy je nutné promísit připravenou suchou směs s vodou v poměru zhruba 3 litry vody na 30 kg. Beton Knauf BN 30 má zrnitost do 4 mm s vydatností jednoho pytle (30 kg) na 0,8 m2/20 mm. Velmi dobře přilne k podkladu a je odolný vůči agresivnímu prostředí. Dobu zpracovatelnosti je potřeba počítat řádově v minutách, obvykle v rozmezí 1 – 30 min, podle teplot a podmínek při zpracování, přičemž pochozí je po 3 hodinách. Z uvedeného vyplývá, že tento beton není vhodný k provádění cementových potěrů, protože by řemeslník nezvládl zpracovat směs včas. Doba celkového vyzrání je 28 dní.

4
Při použití betonu Knauf BN 30 dochází k nárůstu pevnosti již po 3 hodinách (Zdroj: Knauf)

Rychletuhnoucí beton Knauf BN 30 se zpracovává při teplotách vyšších než je 5°C a nižších než 25 °C. Co se ale stane, když je beton zpracován při správné teplotě, ale v noci tato teplota klesne pod bod mrazu? U betonu BN 30 ani tato zdánlivě negativní skutečnost neovlivní zásadně jeho pevnostní parametry. Při přemrznutí ztrácí beton pouze 30 % ze své normované pevnosti a přitom zůstává bezpečně soudržný. To znamená, že výsledná hodnota pevnosti v tlaku bude po 24 hodinách 20 MPa.

3
Při použití betonu Knauf BN 30 dochází k nárůstu pevnosti již po 3 hodinách (Zdroj: Knauf)

Knauf beton BN 30 nabízí uživatelům vynikající pevnost v kombinaci s vysokou rychlostí tuhnutí a maximální spolehlivostí. Navíc díky precizně poskládané zrnitostní křivce se beton snadno a rychle rozmíchá.

www.knauf.cz

Publikováno: 3. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima