Pracovní stoly a hoblice pro kutily i pro profesionály

Ať už jste kutil nebo profesionál, neobejdete se bez kvalitního pracovního stolu. Měl by být kvalitní, flexibilní a z pečlivě vybraného materiálu, aby vydržel a posloužil i při náročnějších činnostech. Z nabídky českých truhlářských hoblic a pracovních stolů Ramia si určitě vyberete ten pravý.

Pracovní stoly a hoblice pro kutily i pro profesionály (Zdroj: Prima DOMA)

Česká rodinná společnost Ramia s.r.o. čítá něco málo přes 20 zaměstnanců. Její specializací je výroba truhlářských hoblic a pracovních stolů z bukového dřeva, které je vzhledem k jeho vlastnostem (tvrdost a odolnost) jedním z nejlepších materiálů pro výrobu pracovních stolů.

Nové výrobní prostory leží jen pár kilometrů od historického města Písku, kde společnost navazuje na tradici, která sahá až do první poloviny 20. století. Tuto tradici ctí a zároveň pokračují ve vývoji a inovaci nových hoblic. Firma patří k největším výrobcům dřevěných truhlářských hoblic na světě.

Hoblice RAMIA mají široké využití od profesionálních truhlářů a řezbářů, domácích kutilů, až po školy a učňovská střediska a to nejen v České republice, ale v celé Evropě, severní Americe, Austrálii nebo Japonsku.

Cílem společnosti je, aby mohl mít jejich pracovní stůl či hoblici opravdu každý. Aby kutilové i profesionálové měli možnost tvořit svá díla na kvalitních českých stolech. Proto, aby mohli dostát svým cílům a zákazníkům skutečně nabízeli jen to nejlepší, vybírají velice pečlivě české dodavatele dřeva.

U dodavatele dřeva celá cesta teprve začíná. Na celý proces je dohlíženo od úplného počátku výroby. V hale je úsek na výrobu spárovkových dílců, které si sami lepí z dovezeného materiálu s maximální možnou výtěžností. Díky tomu má společnost celý proces výroby hoblic pod svojí kontrolou a může tak garantovat svým zákazníků opravdu vysokou kvalitu výrobků. Některé modely truhlářských hoblic se skládají až z 36 různých dílců, které jsou po CNC obrobení ručně montovány a dokončovány do konečné podoby. Dá se tedy říct, že každá hoblice je svým způsobem originální a nezaměnitelná.

Neprodávanějším modelem je hoblice Advanced 1500.

Jedná se o hoblici, která je svými rozměry ideální do menších domácích dílen a to ji společně s nízkou cenou dělá bezkonkurenční. Díky kvalitě a síle použitého materiálu však umožňuje i náročnější práci. Stejně jako všechny hoblice Ramia je i tako vybavena dvěma vřeteny a sadou poděráků díky nimž rychle a snadno upnete materiál. Hoblici využijete i při náročnějších činnostech jako je řezání, hoblování, broušení nebo třeba frézování.

hoblice Advanced 1500
Hoblice Advanced 1500 je ideální do menších domácích dílen (Zdroj: RAMIA)

V roce 2020 společnost představila přenosný pracovní stůl Flexible Friend, který se stal prodejním hitem.

Jak název napovídá, stane se vaším přítelem v mnoha situacích a jeho skvělé vlastnosti a ideální rozměry oceníte při mnoha činnostech ať už v dílně, na zahradě nebo doma. Model Flexible Friend je vybaven truhlářským svěrákem a čtyřmi kulatými poděráky, což umožňuje pevně upnout materiál nejrůznějších rozměrů a tvarů. Díky svým rozměrům a váze jej sami přemístíte, kam potřebujete. Po dokončení činnosti jistě oceníte, že jej snadno složíte a umístíte na místo, kde Vám nebude překážet.

Pracovní stůl oceníte například při opravě plotu, natírání nejrůznějšího materiálu, údržbě zahradního nářadí či vybavení, přesazování rostlin nebo při grilování.

Pracovní stůl Flexible Friend
Přenosný pracovní stůl Flexible Friend s volitelným příslušenstvím (Zdroj: RAMIA)

Všechny hoblice a pracovní stoly Ramia včetně detailního popisu a fotek naleznete na webových stránkách www.ramia.cz . Prodejní akce a novinky ze světa hoblic RAMIA naleznete na facebook/ramiaworkbench.

Publikováno: 23. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima