Postav si sen!: Překvapení pro maminku

Jakub by si proměnu přál pro svoje rodiče jako poděkování. Bydlí spolu ve dvoupatrovém rodinném domku, společný mají ale jen vchod. Jakub s manželkou a miminkem bydlí v patře a rodiče v přízemí, Jakubův otec jim celé horní patro zrekonstruoval.

Stěžejní motiv celé proměny je fototapeta znázorňující čtyřlístky (Zdroj: Prima DOMA)

Jakub by za to chtěl rodičům poděkovat prostřednictvím pořadu Postav si sen! a zlepšit jim kvalitu bydlení. Hlavně to bude překvapení pro maminku.

Poslední premiérový díl novinkové série „Postav si sen!“ uvidíte v pondělí 3. května ve 21.35 na Primě.

Rodiče o přestavbě mluví už roky, ale vždycky mělo něco přednost. Sehnat pomocníky snad nebude problém. Jakub se sám samozřejmě také zapojí a rovněž táta je hodně šikovný. Otec Roman pracuje jako strojní mechanik a je manuálně velice zručný, rekonstrukci celého domu si dělal sám za pomoci svého tchána. Ve svém volném času se věnuje aktivně tenisu a jízdě na motorce. Maminka Alena pracuje jako technik v telekomunikacích, ze své podstaty je veselá a hodná. Ve svém volném času se věnuje četbě, kultuře, sportu a jízdě na motorce.

Rodina
Povede se Jakubovi překvapit maminku? (Zdroj: Prima DOMA)

Jedná se o starý dům, který si v osmdesátých letech rodiče pořídili, vlastníma rukama zrekonstruovali a podsklepili. Interiér je udržovaný, ale nemoderní a nekomfortní. Tatínek Roman většinu zvládl udělat sám a maminka Alena taky se stavbou domu pomáhala. Designéři se zkusí vrhnout na prostor kuchyně s jídelnou a obývákem. Cílem je místnosti propojit a celý interiér prosvětlit. Alena by si přála novou kuchyň. Kamila s Františkem chtějí zrealizovat velkou kuchyň, která bude bílá, v kombinaci s barvou cappuccino a šedou. Alena bude mít i ostrůvek a samozřejmě kuchyň vybavíme moderními spotřebiči.

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Designéři
Designéři Kamila Douděrová a František Kobližka (Zdroj: Prima DOMA)

Hodnocení designérů:

Proměna byla čistá, osvěžující, pozitivní. Nápad přišel ihned po vstoupení do původního ponurého prostoru. Vlastně přišel jako sebeobrana, když jsme si prostor prohlíželi, pocitově jsme chtěli místnosti vyklidit. Řešili jsme technicky, jak moc půjde probourat stavební otvor mezi kuchyní a jídelnou, chtěli jsme interiér obou místností propojit. Zásadní problém původního prostoru vidíme v pocitu stísněnosti, ačkoli jsou místnosti veliké. Je to způsobené dřevěným obložením stropu, předělením místnosti obýváku polopříčkou a spoustou dekorací, které berou v konečném důsledku světlo.

Nové zóny
Dispozice rozmístění zón zůstala stejná (Zdroj: Prima DOMA)
Tmavý strop
Původní prostor vyvolával pocit stísněnosti (Zdroj: Prima DOMA)

Měli jsme štěstí na skvělou rodinu, zejména tatínek je neuvěřitelný tahoun, umí vzít za práci, je všestranně šikovný. V podstatě nic nebylo problém, cokoli jsme vymysleli, bylo bez problémů vyslyšeno, aniž bychom museli diskutovat, obhajovat naše řešení. Cítili jsme velikou důvěru v náš návrh. Výzva byla ponechat původní spíž, avšak její vstup umístit do kuchyňské linky tak, že nebyl vidět. Tím jsme mohli kuchyňskou linku komponovat přes celou stěnu jakoby vestavnou.

Kuchyňská linka
Kuchyňská linka je komponována přes celou stěnu (Zdroj: Prima DOMA)
Stará linka
Alena si přála novou kuchyň (Zdroj: Prima DOMA)

Pro proměnu bylo zásadní otevření a vyčistění prostoru. Dispozice rozmístění zón zůstala stejná, ovšem všechny části jsou v novém interiéru propojené. Byla odstraněna polopříčka mezi jídelnou a obývacím pokojem, zvětšen byl otvor mezi kuchyní a jídelnou. Prostor nám umožnil umístit velké nábytkové solitéry, jako jsou např. velký jídelní stůl s polokřesílky namísto jídelních židlí, velké komfortní křeslo, velká rohová sedačka. Místnosti se staly jednou, mohli jsme si dovolit zazdít jeden vstup do kuchyně a do nově vzniklé niky jsme umístili pracovní kout. Kuchyně disponuje velkým ostrůvkem s možností přisednutí.

Ostrůvek
Kuchyně disponuje velkým ostrůvkem s možností přisednutí (Zdroj: Prima DOMA)
Původní kuchyň
Pro proměnu bylo zásadní otevření a vyčistění prostoru (Zdroj: Prima DOMA)

Koncept a celková idea je vnést do ponurého prostoru nové světlo. Interiér je navržen v kombinaci světlého dřeva s bílou, šedohnědou až šedou, doplněného tmavě zelenou na židlích. Stěžejní motiv celé proměny je fototapeta znázorňující čtyřlístky. Jedná se o prostý znak symbolu štěstí a fungující rodiny, kterou bezesporu mají.

Těšte se na unikátní proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Shrnutí k aktuální sérii:

Celková částka vynaložená na všechny proměny činí za aktuální sérii 4 882 536 Kč. Nejdražší proměna (1 092 807 Kč) se uskutečnila v předposledním dílu – v Divišově, kde designéři Zuzana s Viktorem udělali kompletní přestavbu. Nejčastěji se z místností upravovaly kuchyň (8x) a obývací pokoj (8x), následuje dětský pokoj (4x).

Sponzoři pořadu věnovali své produkty za 4,46 milionu Kč. Z toho nejvíce V-podlahy: 664 650 Kč, dále sedačky JECH: 663 670 Kč, kuchyně ORESI: 550 918 Kč, dekorace a nábytek Bonami: 536 325 Kč, stavební materiál PRO-DOMA: 531 000 Kč, spotřebiče Gorenje: 502 918 Kč, dveře, zárubně, kování a montáž SEPOS: 296 820 Kč a následují další důležití partneři pořadu: Mercedes, Knauf, Somfy, Haas-Sohn, Elis design, Korado, Proklima či Schiedel. Navíc se natáčení zúčastnilo několik desítek dobrovolníků z řad přátel a příbuzných, kteří pomohli rodinám uskutečnit jejich sen.

Reprízy oblíbeného pořadu Jak se staví sen můžete vidět každou sobotu a neděli kolem 9.00 na Prima LOVE.

Chcete si také splnit sen o lepším bydlení? Nebo víte o někom se zajímavým příběhem, kdo by si proměnu bydlení skutečně zasloužil? Přihlaste se, třeba se v další sérii usměje štěstí právě na vás! 

https://www.iprima.cz/castingy-vyzvy/casting-prihlaste-se-do-poradu-postav-si-sen.

Zvětšený otvor do jídelny
Otvor mezi kuchyní a jídelnou byl zvětšen (Zdroj: Prima DOMA)
Zvětšený prostor
Všechny části jsou v novém interiéru propojené (Zdroj: Prima DOMA)
Dveře do jídelny
Otvor mezi kuchyní a jídelnou byl zvětšen (Zdroj: Prima DOMA)
Původní prostor
Tmavý strop vyvolával úzkost (Zdroj: Prima DOMA)
Otec Roman si rekonstrukci celého domu dělal sám (Zdroj: Prima DOMA)

Publikováno: 2. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima