Objevte s námi Tajuplný svět virů a bakterií

Znáte tajuplný svět virů a bakterií? Ne? Tak sáhněte po nové knize autorů Katrin Linkeové a Dr. Karstena Brensinga, která vychází v Nakladatelství KAZDA. Dočtete se tam o našich neviditelných spolubydlících, o tom, jak funguje náš imunitní systém, jak se bránit patogenům a ještě mnoho dalším...

Znáte své neviditelné spolubydlící? (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

Věděli jste, že některé bakterie se dožily až 250 milionů let a dokázaly by přežít i bez slunce? Nebo že viry máme zakódované v genech a bez nich by neexistovali savci? Možná nevíte ani to, proč jsou bakterie nejrychlejší organismy na naší planetě, jak naši předkové již před miliony let vynalezli očkování, nebo že šimpanzi dávají nemocné jedince do karantény. Zajímá vás, proč někdo onemocní, a jiný ne, a jakými způsoby lze trénovat imunitní systém? Chcete se dozvědět, které bakterie a viry jsou užitečné a proč bychom byli bez mikrosvěta ztraceni? Co je to pandemie a proč existuje teprve posledních pár tisíc let? Odpovědi najdete v knize Tajuplný svět virů a bakterií, která je napínavým čtením pro čtenáře od 9 do 99 let.

Titulní obálka
Zajímá vás, proč někdo onemocní a jiný ne? (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)
Zadní obálka
Nebo jakými způsoby lze trénovat imunitní systém? (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

„V těle máme více bakterií než vlastních buněk. Pokud se v jejich mírumilovném soužití něco pokazí, vznikají nemoci. Obzvlášť ošemetné je, když přijdeme do styku s dosud neznámými mikroorganismy a viry. I takové vetřelce však za normálních okolností zadrží náš imunitní systém. Pokud vás zajímá, jak to celé probíhá, pak si v knize Tajuplný svět virů a bakterií s chutí počtete, říkají o knize její autoři Karsten Brensing a Katrin Linkeová.

Kniha, kluk
V těle máme více bakterií než vlastních buněk (Zdroj: Nakladatelství KAZDA)

O autorech:

Dr. Karsten Brensing vystudoval mořskou biologii a vyučoval mikrobiologii a hygienu. Se svou ženou Katrin Linkeovou na Floridě a v Izraeli zkoumal interakci mezi delfíny a lidmi. Napsal tři úspěšné knihy o tom, jak zvířata myslí a cítí, a pracoval jako konzultant pro německé ministerstvo životního prostředí, evropskou komisi a různé organizace pro ochranu životního prostředí.

Katrin Linkeová vystudovala medicínu a biologii. Po škole zkoumala interakci mezi delfíny a lidmi. Od roku 2001 pracuje jako nezávislá vědecká novinářka pro televizi. Tajuplný svět virů a bakterií je její první kniha pro děti.

Katrin a Karsten jsou rodiči dvou synů. Sní o tom, že se jednou budou jako rodina plavit po světě na plachetnici.

Publikováno: 26. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima