Na trhu se objevují nové produkty, které jsou v duchu zero waste

Přemýšlíte o dopadech vlivu lidské společnosti na životní prostředí? Chcete žít v souladu s přírodou? Oslovila vás politika "zero waste"? Pak je tento článek určen právě vám. Seznamte se s inovativními výrobky, které jdou s dobou, jsou ekologické a jejich používání nezatěžuje životní prostředí.

Dbejte o své životní prostředí používáním vhodných výrobků (Zdroj: Depositphotos)

Rádi byste udělali dobrý skutek pro naši planetu, ale bojíte se experimentů v oblasti kosmetiky nebo drogerie? Zkuste koupit produkty v novém "formátu“, který má stejné účinky, na které jste zvyklí, ale přitom nebudete jejich používáním produkovat nadbytečný odpad.

Stáčený prací gel

Určitě jste zaregistrovali, že se v některých vybraných drogeriích a obchodech objevily doplňovací stanice. Až využíváte prací gel, nádobu nevyhazujte a navštivte vybranou prodejnu, kde si můžete požadovaný prací gel znovu doplnit. Pokud už vaše nádoba nevypadá tak, jak byste si představovali, nezapomeňte ji vyhodit do tříděného odpadu a řádně zrecyklovat.

Stáčená drogerie
Stáčená drogerie snižuje množství vyprodukovaného odpadu (Zdroj: Depositphotos)

Zubní pasta v tabletách

Ano, čtete správně! Vědcům a nadšencům do ekologie se podařilo vyrobit zubní pastu ve formě tablet. Je praktická nejen na cesty a výlety do přírody, ale také je mnohem šetrnější k životnímu prostředí kvůli tomu, že není zabalena v plastové tubě. Její použití je velice jednoduché – nejprve tabletku rozkousnete v ústech a poté začnete čistit navlhčeným kartáčkem. Vznikne optimální množství pěny, kterou si důkladně vyčistíte zuby i ústní dutinu.

Elektrický nebo dřevěný zubní kartáček

Díky elektrickému zubnímu kartáčku již nebudete muset vyhazovat každé 3 měsíce celé plastové kartáčky. Stačí vyměnit pouze hlavici se štětinkami. Elektrický kartáček navíc vyčistí vaše zuby mnohem pečlivěji a přesněji, a to díky moderním technologiím, které vás budou průběžně navádět a mentorovat. Pokud nejste nadšenci do technologií a dáváte přednost naprostému minimalismu, kupte si dřevěný zubní kartáček – ten nejen krásně vypadá, ale současně je velmi ekologický.

Pratelné kosmetické tamponky

Víte, že za rok spotřebujete až 730 jednorázových kosmetických tamponků, a to jen v případě, že použijete pouze dva denně? Vyměňte je za pratelné tamponky z bavlny, které můžete používat stále dokola.

Pratelné kosmetické tampony
Můžete si pořídit třeba pratelné kosmetické tampony (Zdroj: Depositphotos)

Sprchový gel v kostce

Takzvané bezobalové sprchové gely můžete pořídit jak ve formě mýdla, tak třeba kostek či puků. Oceníte je především na cestách, kdy hrozí vylití gelu do zavazadla. Klasický gel navíc zabírá spoustu místa, naopak bezobalový "sprcháč“ jen hodíte do kovové krabičky a můžete vyrazit za dobrodružstvím. Díky sprchovému gelu v kostce ušetříte až 24 plastových lahviček ročně (za předpokladu, že měsíčně spotřebujete 2 klasické lahvičky sprchového gelu).

Doplňovací šampony

Nedáte dopustit na své oblíbené šampony osvědčeného složení a vůně, ale současně chcete být více ekologičtí? Máme pro vás dobrou zprávu. Společnost Procter & Gamble uvedla na trh nové a inovativní hliníkové obaly u svých značek Pantene, Aussie, Herbal Essences a Head & Shoulders. Nyní si tak můžete na úvod zakoupit stylovou hliníkovou láhev, která vám vydrží až pět let. Po vypotřebování obsahu lahvičky si jednoduše zakoupíte recyklovatelný plastový sáček s náplní a šampon z něj přelijete opět do lahve. Plastový sáček poté vyhoďte do tříděného odpadu. Hliníková láhev bude také stylovým doplňkem vaší koupelny. Je jen na vás, zda dáte přednost blankytně modré, oslnivě zlaté, jemné zelené či růžové barvě s roztomilou koalou.

Publikováno: 24. 5. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima