12. ročník studentské Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger

Budoucí mladí architekti vypracovali a odevzdali své soutěžní projekty ve 12. ročníku "Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol stavebních, kterou společnost Wienerberger už dvanáct let realizuje. Studenti netrpělivě čekají, jak dopadnou v konkurenci svých kolegů. Ti úspěšní za svou snahu získají finanční odměnu a postoupí do celostátního kola.

12. ročník studentské „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger (Zdroj: Wienerberger)

O 12. ročník studentské „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger je mezi studenty zájem

Z celkového počtu 144 studentů (loni to bylo 111 studentů) je letos přihlášeno 96 z třetích ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 48 ze čtvrtých ročníků v kategorii Projekt občanské a bytové stavby. Účastníci obou kategorií se opět mohli ucházet i o speciální ocenění pro nejlepší projekt s použitím střešních výrobků značky Tondach. Této možnosti využilo 56 studentů, převážně pak třeťáků.

Adéla Bařinová obr
Adéla Bařinová, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)
David Talacko obr
David Talacko, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)

„Letošní ročník byl pro studenty a jejich pedagogy možná ještě složitější než ten předešlý. Doufali jsme ale, že si budoucí mladí projektanti najdou i na vzniklé situaci nějaká pozitiva, například, že využijí toho, že mají trochu více času na zpracování svých projektů. Tak se nakonec opravdu stalo a dvanáctý ročník soutěže se podle počtu přihlášených studentů a škol řadí mezi ty velmi úspěšné. Věříme, že se to potvrdí i kvalitou odevzdaných prací. Ostatně o té nás studenti v minulosti již nejednou přesvědčili, a často nás i víc než mile překvapili. Pro budoucí vyhlídky českého stavebnictví je zájem ze strany studentů, jejich aktivita a ochota pracovat velmi pozitivní zprávou,“ hodnotí letošní ročník Ing. Ivo Petrášek, autor soutěže a zároveň člen odborné poroty za firmu Wienerberger. A dodává: „Zároveň je tato skutečnost velkou motivací a dobrou vizitkou pro nás i pro celou tuto soutěž.“

Eliška Krejčí obr
Eliška Krejčí, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)
Iveta Vrkočová obr
Iveta Vrkočová, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)

V prvním soutěžním (školním) kole vyberou specialisté společnosti Wienerberger spolu se zástupci vedení a odborných pedagogů jednotlivých škol tři nejlepší soutěžní práce v každé kategorii a za každou registrovanou školu. Zároveň vyhlásí také speciální cenu pro nejlepší práci s použitím střešní krytiny Tondach. Kromě dobrého pocitu a prestiže se autoři nejlepších projektů, jejich domovské školy a odborní pedagogové, kteří je při práci vedli, dočkají také motivační finanční odměny.

Marek Štěpánek obr
Marek Štěpánek, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)
Matěj Švanda
Matěj Švanda, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)

Všechny oceněné projekty postoupí do druhého celostátního kola, v němž odborná porota vybere absolutní celkové vítěze, kteří za svůj úspěch budou opět finančně odměněni.

Petr Janda obr
Petr Janda, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)
Tomáš Bajer obr
Tomáš Bajer, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)
Matěj Švanda3
Matěj Švanda, loňský projekt (Zdroj: Wienerberger)

Publikováno: 5. 6. 2021

Jsme členy mediální skupiny Prima